Aktualizacja: 02.05.2025 15:58 Publikacja: 12.06.2024 04:31
Foto: Adobe Stock
Szerzenie fejkowych informacji medycznych może być groźne dla zdrowia i wywoływać niepokoje społeczne. Pokazał to dobitnie czas epidemii, gdy fala postaw antyszepionkowych zalała Polskę. Na teoriach spiskowych budowali swoje poparcie niektórzy politycy. Epidemia wirusa skończyła się, jednak dezinformacja szerzona w internecie kwitnie w najlepsze. Karalność fałszywych przekazów nie jest obca polskiemu prawu karnemu – karalne jest np. zaprzeczanie najkrwawszym zbrodniom na mocy ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Jeżeli uzasadnione jest karanie za fejki historyczne, to warto otworzyć dyskusję o wprowadzeniu karalności innych dezinformujących przekazów.
W sprawie ustawy dotyczącej neosędziów rządowi zabrakło wyczucia czasu.
Za rządów PiS i neo-KRS zdarzały się delegacje np. z rejonu do apelacji. W środowisku sędziowskim wrzało, bo to...
Czasy wyższości prawa nad polityką to przeszłość. Obie te dziedziny wyglądają jak bokser po nokaucie, którego tr...
Przed laty nie tylko wyborcze, ale i coroczne zgromadzenia izbowe adwokatów wywoływały poruszenie środowiska.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Obecny brak jasno ustalonych procedur i wymogów w kwestii przerywania ciąży nie licuje z zasadą demokratycznego...
My jesteśmy gotowi na wszystkie scenariusze. Wprowadziliśmy wiele nowych modeli samochodów osobowych, w tym SUV-y, crossovery i auta sportowe. Mamy też pojazdy użytkowe dla wszystkich rodzajów działalności – mówi Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas