Ministrowie szukają sposobów na zachęcenie brytyjskich i zagranicznych studentów do podejmowania większej liczby prac w niepełnym wymiarze godzin, aby poradzić sobie z niedoborami zatrudnienia w obszarach takich jak hotelarstwo i handel detaliczny. W rządzie rozpoczęły się dyskusje na temat podniesienia limitu płatnego czasu pracy zagranicznych studentów do 30 godzin tygodniowo z obecnych 20 godzin lub całkowitego zniesienia go- pisze dziennik powołując się na raport rządowy.

Czytaj więcej

Dużo problemów po brexicie, ale małe szanse zmian

Źródła rządowe potwierdziły „The Times, że ministrowie zastanawiają się, „co jeszcze możemy zrobić, aby usunąć bariery i zachęcić uczniów do pracy”, a zniesienie limitu godzin zagranicznych studentów było „częścią rozważanych pomysłów”. Pomysł jest na wczesnym etapie i nie został jeszcze uzgodniony przez cały rząd – informuje dziennik.

Plany zezwolenia na dłuższa prace studentów pojawiają się pośród propozycji brytyjskiej minister spraw wewnętrznych Suelli Braverman, aby ograniczyć nielegalną migrację do Wielkiej Brytanii.