Reklama
Rozwiń

600 tys. wakatów dostępnych dla uchodźców z Ukrainy

Ukraińcy chroniący się przed wojną w Polsce nie powinni mieć problemów ze znalezieniem pracy. Według analizy portali rekrutacyjnych liczba ofert zatrudnienia sięga 600 tysięcy.

Publikacja: 04.03.2022 14:04

Uchodźcy z Ukrainy na przejściu granicznym w Krościenku

Uchodźcy z Ukrainy na przejściu granicznym w Krościenku

Foto: PAP/Darek Delmanowicz

- Polski rynek pracy jest gotowy na ewentualne przyjęcie uchodźców- twierdzi Maciej Michalewski, prezes spółki Element, która na zlecenie Grant Thornton przygotowuje co miesiąc analizy sytuacji na 50 największych polskich portalach rekrutacyjnych.

Według jej najnowszej analizy, w lutym opublikowano tam aż 589 tys. ofert pracy –prawie dwukrotnie więcej niż w styczniu (307, 3 tys.). Jeśli zaś dodać do tego oferty pracy dostępne jedynie poza Internetem (np. w urzędach pracy), można założyć, że obecnie w Polsce mamy ponad 600 tys. wakatów- szacuje Element.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Rynek pracy
Dobra sytuacja na rynku pracy w USA może zniechęcić Fed do cięcia stóp
Rynek pracy
Prezes Manpower Group: na rynkach pracy w Europie panuje chłód
Rynek pracy
Wysokie zarobki po studiach magisterskich? Kto zarabia najwięcej już w pierwszym roku
Rynek pracy
Polscy pracodawcy polubili Kolumbijczyków
Rynek pracy
Krótszy tydzień pracy? Dopiero w przyszłym roku, ale wkrótce ruszą zapisy