Apator był faworytem starcia z lokalnym rywalem z Grudziądza, ale niekoniecznie należało się spodziewać aż tak jednostronnego widowiska. Dopiero w 10. biegu któremuś z gości udało się wygrać wyścig i to głównie dzięki temu, że Adrian Miedziński przewrócił się na trzecim okrążeniu, gdy jechał na prowadzeniu. Była to też pierwsza drużynowa wygrana przyjezdnych w piątek. Drugą i ostatnią grudziądzanie przywieźli trzy odsłony później.

Ponownie wśród seniorów GKM nie zawodził tylko Nicki Pedersen. Duńczyk miał tym razem niespodziewane wsparcie w postaci młodzieżowca Denisa Zielińskiego, ale reszta składu pojechała tak, że prezes Marcin Murawski przepraszał kibiców w mediach społecznościowych za „wstyd i upokorzenie”.

Drugi piątkowy mecz trzymał w napięciu do ostatnich metrów ostatniego wyścigu. Na mecie 15. biegu Grigorij Łaguta minimalnie wyprzedził Mateja Zagara, dowożąc drugie miejsce. Motor przegrał ten bieg tylko 4:2, dzięki czemu zabrał do domu minimalną wygraną 46:44.

Lublinianie jednak mogli, a właściwie powinni, zagwarantować sobie wygraną znacznie wcześniej. W całym meczu zanotowali aż cztery defekty, z czego sam Mikkel Michelsen aż trzy. Goście stracili w ten sposób „na trasie” osiem punktów. Przed wyścigami nominowanymi prowadzili 43:35, ale na własne życzenie zafundowali sobie nerwową końcówkę. W 14. biegu w taśmę wjechali Mateusz Cierniak i Wiktor Lampart, sędzia wykluczył tego drugiego, Cierniakowi przyznając ostrzeżenie i temperując go na tyle, że w powtórce wyszedł ze startu daleko po rywalach. W decydującej odsłonie gospodarze znów prowadzili 5:1, na szczęście dla przyjezdnych Łaguta poradził sobie z Zagarem.

Niedzielne mecze między Stalą Gorzów i Włókniarzem Częstochowa oraz Spartą Wrocław i Unią Leszno zostały odwołane z uwagi na „niekorzystne prognozy pogody” i przełożone na inny termin - niewykluczone, że na drugą połowę maja, gdy na trybuny w ograniczonej liczbie będą mogli wrócić kibice.

PGE Ekstraliga - 4. kolejka

eWinner Apator Toruń - ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz 55:35
najwięcej punktów: Robert Lambert 14 (w 5 startach), Chris Holder 12 (5) - Nicki Pedersen 14 (6).

Marwis.pl Falubaz Zielona Góra - Motor Lublin 44:46
najwięcej punktów: Patryk Dudek 15 (6), Matej Zagar 12+1 (6), Max Fricke 10+2 (6) - Grigorij Łaguta 11 (5).

TABELA M pkty bilans
1. Stal Gorzów 3 6 +34
2. Motor Lublin 4 6 +10
3. Unia Leszno 3 4 +6
4. Apator Toruń 4 4 +16
5. Włókniarz Częstochowa 3 2 -8
6. Falubaz Zielona Góra 4 2 -10
7. GKM Grudziądz 4 2 -45
8. Sparta Wrocław 3 2 -3