Jest to największe tego typu wydarzenie edukacyjne dla praktyków przeciwdziałających przemocy wobec dzieci. Organizatorem akcji począwszy od 2004 r. jest fundacja dzieci Niczyje wspólnie z Ministerstwem Sprawiedliwości i Biurem Pomocy i Projektów Społecznych Miasta Stołecznego Warszawa.
10 Ogólnopolska konferencja odbędzie się 21-22 października 2013 r. i obejmować będzie szereg wykładów, debat oraz warsztatów mających poszerzenie kompetencji w zakresie prewencji dzieci przed krzywdzeniem. Wydarzenie to okazja do interdyscyplinarnej analizy i dyskusji na temat modernizacji systemu ochrony dzieci wobec zagrożeń.
Co roku w konferencji uczestniczy kilkuset eksperci z kraju i zagranicy współpracujący z dziećmi i ich rodzinami. Wśród zaproszonych prelegentów znajdą się specjaliści z Wielkiej Brytanii, Szwecji i Niemiec.
Do wzięcia udziału w tegorocznej edycji konferencji zaproszono 550 uczestników, w tym aż 200 sędziów. Są to m. in. prokuratorzy, lekarze, pracownicy socjalni, kuratorzy, policjanci, pielęgniarki i położne, nauczyciele, psycholodzy, pracownicy organizacji pozarządowych, przedstawiciele ministerstw oraz samorządów oraz wykładowcy akademiccy i badacze.
Sesje i warsztaty maja obejmować m. in. tematykę: systemowych rozwiązań ochrony dzieci przed przemocą, przeciwdziałania przemocy w rodzinie, wykorzystywania seksualnego dzieci, udziału dziecka w procedurach karnych i cywilnych, opiniowania sądowego w sprawach przestępstw wobec dzieci, pracy terapeutycznej z dzieckiem po traumie, skali wiktymizacji dzieci w Polsce, samobójstw dzieci i młodzieży.