Reklama
Rozwiń

Centrum Sprawiedliwości Naprawczej a wykluczenie osób, które weszły w konflikt z prawem

26 sierpnia 2015 r. minister sprawiedliwości Borys Budka uczestniczył w spotkaniu dotyczącym pierwszych rezultatów działań Centrum Sprawiedliwości Naprawczej w Toruniu.

Aktualizacja: 30.08.2015 09:16 Publikacja: 30.08.2015 07:52

Centrum Sprawiedliwości Naprawczej a wykluczenie osób, które weszły w konflikt z prawem

Foto: sxc.hu

W trakcie rozmów poruszono m.in. zagadnienia związane z genezą i ideą powstania Centrum Sprawiedliwości Naprawczej. Omówiono także doświadczenia uczestników i obserwatorów procesu wypracowywania modelu Centrum Sprawiedliwości Naprawczej.

Projekt ten będzie realizowany równolegle w Toruniu i w Białymstoku. Powstaną tam Centra Sprawiedliwości Naprawczej w porozumieniu z lokalnymi instytucjami wymiaru sprawiedliwości. Uczestnikami będą osoby, które zetknęły się z tymi instytucjami, ponieważ popełniły wykroczenie lub drobne przestępstwo. Jego zasadniczym celem będzie przeciwdziałanie wykluczeniu tych osób na skutek wejścia w konflikt z prawem i niedopuszczenie do ich uwięzienia z powodu niewykonania przez nich nałożonych przez sąd obowiązków (ograniczenia wolności, okresu próby lub zapłaty). Niektóre działania będą kierowane szerzej – do mieszkańców obu miast, czyli środowiska lokalnego potencjalnych uczestników (działania edukacyjne i konsultacyjne), oraz do personelu organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości (działania konsultacyjne i szkoleniowe).

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Prawo drogowe
Egzamin na prawo jazdy będzie trudniejszy? Jest stanowisko WORD Warszawa
Sądy i trybunały
Krystyna Pawłowicz przeniesiona w stan spoczynku. Uchwała TK
Prawo w Polsce
Trybunał Konstytucyjny: mniej religii w szkołach jest bezprawne
W sądzie i w urzędzie
Dziedziczenie nieruchomości: prostsze formalności dla nowych właścicieli
W sądzie i w urzędzie
Od 1 lipca nowości w aplikacji mObywatel. Oto, jakie usługi wprowadzono