Zależnie od urzędu i trudności sprawy czas oczekiwania może być jednak inny. W wielu miejscach Polski dokument jest gotowy już po dwóch tygodniach. Zdarza się też, że nie ma go nawet po 30 dniach. Wówczas trzeba wybrać się do urzędu i tam dowód tymczasowy zostanie przedłużony o kolejne 30 dni.

Niewiele osób jednak wie, że to, na jakim etapie jest sprawa, można sprawdzić samodzielnie w Internecie. Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych prowadzi stronę www.info-car.pl, na której da się sprawdzić status wniosku. Wystarczy wpisać numer rejestracyjny pojazdu, najlepiej bez spacji, i kod z obrazka.

Zależnie od etapu, na jakim znajduje się sprawa, wyświetli się komunikat: „Przyjęto wniosek, trwa postępowanie administracyjne" – ten status informuje, że należy czekać, ponieważ trwają czynności wyjaśniające i sprawdzające dane wnioskodawcy bądź dokument jest w trakcie produkcji w PWPW; „Przyjęto dokument w urzędzie, dokument do odbioru" – ten status informuje, że możemy udać się do urzędu po odbiór dokumentu; „Niepoprawne dane, brak spraw w toku lub dokument wydany" – taki status się wyświetla, gdy na stronie wprowadzono błędne dane (np. popełniono błąd  podczas wpisywania numeru rejestracyjnego) albo wniosek nie został jeszcze wprowadzony do systemu (w celu uzyskania wyjaśnień proszę skontaktować się z urzędem) albo dokument został już wydany w systemie komputerowym.

Statusy wyświetlają się jeszcze przez 40 dni od czasu odebrania dokumentu z urzędu. Potem sprawa dotycząca danego dokumentu znika z systemu. Gdy jedziemy do urzędu po dowód rejestracyjny, musimy zabrać ze sobą: tymczasowy dowód rejestracyjny, ubezpieczenie OC na nowego właściciela pojazdu, kartę pojazdu,  ewentualnie upoważnienie wraz z opłatą za nie.