Nie ma takiej granicy. Przepisy pozwalają odsyłać na kwarantannę więcej niż raz.
Z treści art. 34 ust 3. ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz.U.2020.1845 t.j.) wynika, że obowiązkowa kwarantanna lub nadzór epidemiologiczny mogą być stosowane wobec tej samej osoby więcej niż raz, do czasu stwierdzenia braku zagrożenia dla zdrowia lub życia ludzkiego.
W razie przekraczania granicy Polski, na podstawie § 2 ust. 2 rozporządzenia Rady Ministrów z 26 lutego 2021 r. ustanowienie określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii należy odbyć obowiązkową kwarantannę, o której mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 34 ust. 5 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, trwającą 10 dni, licząc od dnia następującego po przekroczeniu tej granicy. Obowiązek ten jest równoważny z obowiązkiem wynikającym z art. 34 ust. 2 ww. ustawy.
Okresy trwania obowiązkowej kwarantanny reguluje rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 25 lutego 2021 r. w sprawie chorób zakaźnych powodujących powstanie obowiązku hospitalizacji, izolacji lub izolacji w warunkach domowych oraz obowiązku kwarantanny lub nadzoru epidemiologicznego.
Czytaj także: Koronawirus: czy można wykonywać pracę podczas kwarantanny?