Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 11.01.2017 07:42 Publikacja: 11.01.2017 07:42
Foto: 123RF
Określenie stopnia natężenia bólu, jego leczenia i skuteczności monitorowania tego leczenia ma gwarantować każdemu pacjentowi prawo do leczenia bólu zgodnie z aktualną wiedzą medyczną, bez względu na źródło pochodzenia bólu, wiek pacjenta i miejsce jego pobytu. Rząd przyjął nowelizację ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta. Dotychczas ustawa uznawała prawo do leczenia bólu tylko pacjentów w stanie terminalnym.
Nowelizacja precyzuje także kwestię dostępu do dokumentacji medycznej. Do tej pory chorzy mieli prawo jej wypożyczenia, ale często jej nie zwracali. Teraz wypożyczający miałby podpisem potwierdzać jej odbiór i zobowiązywać się do zwrotu niezwłocznie po wykorzystaniu. Nowelizacja przewiduje możliwość zrobienia kopii dokumentów. Porządkuje także sposoby udostępniania dokumentacji – ta elektroniczna ma być przekazywana przez internet albo na informatycznych nośnikach danych, a ta papierowa – za pomocą kopii, odpisu, wyciągu albo skanu, który można by wysłać przez internet.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko jednemu z najbardziej znanych prawników w Polsce, prof....
Ułaskawienie prawicowego działacza, skazanego na 30 godzin prac społecznie użytecznych miesięcznie przez rok, ka...
Skierowałam do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa w związku z publikacją adnotacji...
W aplikacji mObywatel pojawi się nowa funkcjonalność, która sprawi, że po kolizji drogowej nie trzeba będzie spi...
Moda na motocykle przybiera na sile już od kilku lat. W ubiegłym roku liczba nowych rejestracji była dwa razy wyższa niż pięć lat wcześniej.
Po raz pierwszy w historii Rady Dialogu Społecznego strona pracowników i strona pracodawców przyjęły jednomyślni...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas