Ranking Kancelarii Prawniczych 2019: działalność pro bono

Dwie kancelarie spoza Warszawy otrzymują w tym roku równorzędne wyróżnienia za charytatywną działalność na rzecz potrzebujących. Jedna z nich wspiera w szerokim zakresie ofiary przemocy domowej. Druga prężnie pomaga naszym braciom mniejszym.

Aktualizacja: 10.06.2019 06:37 Publikacja: 08.06.2019 14:03

Od lewej prawnicy z kancelarii Olesiński i Wspólnicy: Joanna Dybciak, Salwador Milczanowski, Olga Kotarska, Anna Chrobot, Kacper Czerniec, Mateusz Kisiela, Justyna Papież, Paulina Kozielska oraz Anna Łużniak wraz z adoptowanymi pupilami: Chojrakiem, Zumi i Dziunią

Foto: materiały prasowe

Kapituła konkursu, w skład której wchodzi przedstawiciel Centrum Pro Bono przy Fundacji Uniwersyteckich Poradni Prawnych oraz dwoje przedstawicieli redakcji „Rzeczpospolitej", jak zwykle nie miała łatwego zadania. Zgłoszeń napłynęło kilkadziesiąt, w niektórych kancelarie chwaliły się bardzo imponującą, wielotysięczną liczbą godzin przepracowanych na rzecz potrzebujących w minionym roku, w innych opisywały sprawy znane z pierwszych stron gazet i portali. Opisy potwierdzały bardzo szeroki zakres nieodpłatnej pomocy świadczonej przez prawników, za którą należą się im wyrazy najwyższego uznania.

Pozostało jeszcze 92% artykułu

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Prawo karne
Morderstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Obrońca podejrzanego: nie przyznał się
Ubezpieczenia i odszkodowania
Rekordowe odszkodowanie dla pacjenta. Miał operację kolana, wypisano go bez nogi
Prawo dla Ciebie
Jest decyzja SN ws. wytycznych PKW. Czy wstrząśnie wyborami?
Prawo karne
Mieszkanie Nawrockiego. Nieprawdziwe oświadczenia w akcie notarialnym – co na to prawo karne?
Matura i egzamin ósmoklasisty
Matura i egzamin ósmoklasisty 2025 z "Rzeczpospolitą" i WSiP
Materiał Promocyjny
Między elastycznością a bezpieczeństwem