Intelektualiści i politycy w obronie działaczki związkowej

W piątek do Kancelarii Premiera trafił list w obronie przewodniczącej Związku Zawodowego Personelu Pokładowego i Lotniczego w PLL LOT, Moniki Żelazik.

Aktualizacja: 15.06.2018 12:54 Publikacja: 15.06.2018 12:49

Intelektualiści i politycy w obronie działaczki związkowej

Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek

zuz

"Kiedy w Stoczni Gdańskiej zwolniono suwnicową, Annę Walentynowicz, stanęła cała Polska.  Sprawa Moniki Żelazik urasta do rangi symbolu kolosalnego regresu praw pracowniczych i związkowych w Polsce" – piszą sygnatariusze listu.

Apel do premiera Mateusza Morawieckiego podpisali Marek Borowski, Jarema Dubiel, Piotr Ikonowicz, Olgierd Łukaszewicz, Sławomir Sierakowski, Jadwiga Staniszkis, Maciej Wiśniowski, Henryk Wujec  i Jacek Żakowski. Autorzy zwracają uwagę szefa rządu na to, że w państwowej spółce „doszło do skandalicznego złamania prawa”.  "To, że dziś pan premier sprawuje swoją funkcję, że mamy demokratyczne wybory, to wszystko zaczęło się od strajku powszechnego z jednym zasadniczym żądaniem, żądaniem wolności związkowej" - przypominają. Inicjatorem akcji w obronie działaczki związkowej jest Piotr Ikonowicz, przewodniczący Ruchu Sprawiedliwości Społecznej.

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Polityka
Debata prezydencka. O co pytali się nawzajem kandydaci?
Polityka
Sławomir Mentzen straci partię. Będzie wniosek o delegalizację Nowej Nadziei
Polityka
Czy Polacy wierzą w wyjaśnienia Karola Nawrockiego ws. mieszkania? Wyniki sondażu
Polityka
Nowy sondaż: Karol Nawrocki traci po ujawnieniu sprawy kawalerki
Polityka
Jarosław Kaczyński komentuje nowy dokument ws. mieszkania Karola Nawrockiego. „Proszę zostawić tę sprawę”
Materiał Promocyjny
Między elastycznością a bezpieczeństwem