Masłowska: Odchodzę z "prywatnego folwarku" Brudzińskiego

Szczecińska posłanka PiS Mirosława Masłowska odchodzi z partii. Decyzję podjęła po przegranych wyborach do PE. Nie odpowiadał jej sposób prowadzenia kampanii.

Aktualizacja: 10.06.2009 17:16 Publikacja: 10.06.2009 15:29

Mirosława Masłowska z doradcą prezydenta Nelly Rokitą

Mirosława Masłowska z doradcą prezydenta Nelly Rokitą

Foto: Fotorzepa, Raf Rafał Guz

Masłowska złożyła dzisiaj pisemną rezygnację z członkostwa w PiS. Nie chciała jednak komentować swojej decyzji w mediach.

Tuż po ogłoszeniu wyników eurowyborów sposób prowadzenia kampanii [link=http://www.rp.pl/artykul/317459.html]skrytykował mocno w mediach Zbigniew Ziobro[/link]. Mówił wówczas, że była ona źle prowadzona, a winnych tego trzeba rozliczyć.

W trakcie kampanii ludzie ze sztabu wyborczego partii mieli zakazywać konferencji prasowych kandydatom, którzy zagrażali "jedynkom" na listach PiS.

Masłowska startowała z piątego miejsca, na miejscu pierwszym był mało znany w Szczecinie Marek Gróbarczyk, którego poparł Jarosław Kaczyński. I to on zdobył mandat europosła.

[srodtytul]Nie chcę firmować swoim nazwiskiem partii Brudzińskiego [/srodtytul]

Posłanka PiS podkreśliła, że jej odejście z PiS "jest spowodowane przede wszystkim tym, że nie chce swoim nazwiskiem firmować partii Joachima Brudzińskiego w naszym regionie".

- Od dłuższego już czasu nie była to partia Prawo i Sprawiedliwość, ale prywatny folwark Joachima Brudzińskiego, który podejmował wszelkie ważne decyzje jednoosobowo - podkreśliła Masłowska.

- Jako poseł z tego okręgu nie miałam żadnego wpływu na powoływanie osób na ważne funkcje, jak chociażby wojewoda zachodniopomorski, czy prezes PiS w Szczecinie. To samo dotyczy chociażby lidera listy PiS do europarlamentu - obecnie europosła - przywiezionego w teczce z dalekiej Małopolski, który - jak się teraz dowiedziałam, jest kolegą z klasy Brudzińskiego - podkreśliła.

Masłowska przyznała, że decyzja o opuszczeniu PiS była dla niej bardzo trudna. Dodała, że wniosek o rezygnacji z członkostwa "w najbliższym czasie będzie" w głównej siedzibie PiS.

[srodtytul]Z nadzieją, że Masłowska zmieni decyzję[/srodtytul]

Rzecznik klubu PiS Mariusz Błaszczak powiedział, że ma nadzieję, iż decyzja Mirosławy Masłowskiej o odejściu z Prawa i Sprawiedliwości nie jest ostateczna i posłanka jeszcze ją zmieni.

Błaszczak zaznaczył przy tym, że oficjalne zawiadomienie od Masłowskiej o rezygnacji z członkostwa w PiS jeszcze nie wpłynęło.

Nadzieja na zmianę decyzji nie opuszcza też prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Kaczyński ma też nadzieję, że Masłowska zmieni zdanie i wróci do PiS.

[srodtytul]Brudziński: zarzuty Masłowskiej nieprawdziwe i niesprawiedliwe[/srodtytul]

Nieprawdziwe, absurdalne, niesprawiedliwe - tak zarzuty Mirosławy Masłowskiej komentuje Joachim Brudziński.

Brudziński, odnosząc się do zarzutów Masłowskiej, że jednoosobowo podejmuje on ważne decyzje w regionie powiedział, że nie ma sobie nic do zarzucenia.

Polityk podkreślił, że gdy wybierano Marka Gróbarczyka, kandydatura ta była konsultowana z Masłowską i posłanka, również kandydatka do PE - mówił - nie miała wówczas wobec niego zastrzeżeń. Dodał przy tym, że również dzięki pracy posłanki, Gróbarczyk został eurodeputowanym. Jestem jej za to wdzięczny - zaznaczył Brudziński.

Podkreślił, że zarzuty Masłowskiej "zwyczajnie po ludzku bolą go", ponieważ nigdy o niej źle nie mówił.

[ramka]O nieprawidłowości w prowadzeniu kampanii wyborczej zostali oskarżeni spin doktorzy PiS Adam Bielan i Michał Kamiński. [link=http://www.rp.pl/artykul/2,318129_Powyborczy_audyt_w_PiS_.html]Przeczytaj, co napisali w specjalnie przygotowanym raporcie[/link].[/ramka]

Masłowska złożyła dzisiaj pisemną rezygnację z członkostwa w PiS. Nie chciała jednak komentować swojej decyzji w mediach.

Tuż po ogłoszeniu wyników eurowyborów sposób prowadzenia kampanii [link=http://www.rp.pl/artykul/317459.html]skrytykował mocno w mediach Zbigniew Ziobro[/link]. Mówił wówczas, że była ona źle prowadzona, a winnych tego trzeba rozliczyć.

Pozostało jeszcze 89% artykułu
Polityka
Prof. Rafał Chwedoruk: Rafał Trzaskowski wciąż ma największe szanse wygrać wybory prezydenckie
Polityka
Konfederacja chce wykorzystać swoje „pięć minut”. W co rzeczywiście gra Mentzen?
Polityka
Mentzen o Trzaskowskim: „Nie trzeba mu codziennie przypominać”
Polityka
Tusk w TVP Info: Mamy do zrobienia wielką rzecz. Dajcie nam dokończyć to, co zaczęliśmy
Polityka
Grzegorz Braun stawia pytania Trzaskowskiemu i Nawrockiemu. „Dla patrioty banalne odpowiedzi”