Aktualizacja: 19.03.2025 06:49 Publikacja: 10.02.2025 08:40
Marcin Kierwiński
Foto: PAP/Albert Zawada
W piątek po spotkaniu z szefową Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen premier Donald Tusk zapowiedział, że mimo przyjęcia przez całą Unię nowej wersji paktu migracyjnego „Polska nie przyjmie żadnego dodatkowego imigranta ani nie zgodzi się na żadne dodatkowe koszty z tym związane, kropka!”.
Kwestia migracji była również elementem debaty między Olafem Scholzem i Fridrichem Merzem. W pierwszej bezpośredniej debacie kandydatów na kanclerza Scholz powiedział, że kontaktował się z wszystkimi sąsiadami Niemiec i informował ich o planie wydalenia z kraju migrantów, a „oni muszą się na to zgodzić”. Na słowa te zwrócili uwagę politycy PiS, którzy, jak np. europoseł Waldemar Buda, zarzucili Tuskowi „zdradę dyplomatyczną".
Choć termin na rejestrację jeszcze nie minął, już wiadomo, że przed nadchodzącą elekcją prezydencką będzie najwięcej w historii komitetów wyborczych. Większość nie poradzi sobie ze zbiórką 100 tys. podpisów, ale i tak specjaliści mówią o ciekawym zjawisku społecznym.
Barbara Skrzypek nie interesowała się inwestycją tzw. dwóch wież, wynika z opublikowanego przez prokuraturę protokołu zeznań. Swój głos jako udziałowiec oddała prezesowi PiS – wynika z zeznań, jakie złożyła jako świadek.
We wtorek sztab Karola Nawrockiego złożył w PKW 1,3 mln podpisów pod kandydaturą. To miał być pokaz siły i sprawności struktur w obliczu trudnych dla kandydata PiS wyników sondaży.
Prokuratura Okręgowa w Warszawie opublikowała protokół przesłuchania Barbary Skrzypek, do którego doszło 12 marca 2025 roku. Trzy dni później Skrzypek, w przeszłości wieloletnia współpracowniczka Jarosława Kaczyńskiego, zmarła.
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
Na koncie Jarosława Kaczyńskiego pojawiło się oświadczenie w sprawie śmierci jego wieloletniej współpracowniczki Barbary Skrzypek, dotyczące wypowiedzi Ryszarda Kalisza.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Amerykanie zapowiadają rozmowy z Rosjanami na temat szczegółów dotyczących zawieszenia broni na Ukrainie w Dżuddzie, w Arabii Saudyjskiej.
USA mogą zrezygnować z obsadzania stanowiska Naczelnego Dowódcy Sił Sojuszniczych NATO w Europie (SACEUR) - informuje NBC News.
Grunt poparcia dla deregulacji w Polsce jest solidny. Kluczowe pytanie brzmi jednak: jak przeprowadzić ten proces, aby uniknąć powtarzania błędów z przeszłości.
Mimo że powstanie międzyresortowego zespołu ds. opracowania strategii dla państwowego sektora obronnego zapowiedziano cztery miesiące temu, to… wciąż go nie ma.
Już kilka godzin po rozmowie Władimira Putina z Donaldem Trumpem, w czasie której Putin zgodził się na 30-dniowe zawieszenie ataków na infrastrukturę energetyczną, Rosja i Ukraina oskarżają się nawzajem o ataki powietrzne, których następstwem są pożary i uszkodzenia infrastruktury.
Mało znana praca Eugène’a Delacroix, XIX-wiecznego francuskiego artysty, została odkryta w prywatnej kolekcji we Francji. Dzieło wycenia się na kilkaset tysięcy euro.
Sukces kolejnej premiery Krzysztofa Warlikowskiego w Staatsoper w Monachium polega na tym, że spojrzał na „Katię Kabanovą” Leoša Janačka wystawianą obecnie na wielu europejskich scenach inaczej niż inni, często wybitni, reżyserzy.
Apelujemy o natychmiastowe spotęgowanie dostaw broni na ukraiński front. Domagamy się przekazania 200 mld euro rosyjskich aktywów Ukrainie, zarówno na cele militarne, jak i na zabezpieczenie ludności cywilnej.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas