Milionowe zarobki dyrektorów w TVP. "Już wiemy czego tak naprawdę bronią"

Z opublikowanego przez posła KO Dariusza Jońskiego dokumentu wynika, że dyrektorzy w Telewizji Polskiej zarabiali co najmniej setki tysięcy złotych rocznie, a kwoty te sięgał nawet 1,5 mln złotych rocznie. "Nie bronią żadnej wolności, tylko interesu politycznych mocodawców i swoich horrendalnych, wręcz niemoralnie wysokich wynagrodzeń" - komentuje zarobki w TVP posłowie.

Publikacja: 28.12.2023 19:32

Milionowe zarobki dyrektorów w TVP. "Już wiemy czego tak naprawdę bronią"

Foto: Fotorzepa, Jakub Czermiński

Dyrektorzy Telewizyjnego Agencji Informacyjnej — Michał Adamczyk, Samuel Pereira i Marcin Tulicki tylko w 2023 roku zarobili w TVP od kilkuset tysięcy do niemal 1,5 mln złotych.

Informacje o zarobkach szefów TAI opublikował na X (dawniej Twitter) poseł Koalicji Obywatelskiej Dariusz Joński.

Czytaj więcej

Ile zarabiają dyrektorzy TAI? Miliony złotych tylko w 2023 roku

Zarobki dyrektorów TAI, którzy stali się twarzami protestu przeciwko zmianom w telewizji publicznej, skomentowali politycy. 

„Zrobili z mediów publicznych maszynkę do ordynarnej partyjnej propagandy i bezwzględną szczujnię. Dziś bezczelnie krzyczą o ”wolnych mediach„. Ale nie bronią żadnej wolności, tylko interesu politycznych mocodawców i swoich horrendalnych, wręcz niemoralnie wysokich wynagrodzeń. Z publicznej kasy, rzecz jasna. To, co ekipa PiS zrobiła z mediami publicznymi — a szczególnie z TVP — jest pod każdym możliwym względem nie do obrony. I tę szczujnię, i to Eldorado na koszt podatnika po prostu trzeba było natychmiast zakończyć" - napisał prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

"Pomagam PiS. I wymyślam dobre hasło. „Przyjedź na Marsz 11 stycznia, bo niegodziwy Tusk zabiera dyrektorowi Adamczykowi 187 tysięcy miesięcznej pensji.” - skomentował poseł Roman Giertych.

Politycy o zarobkach w TVP: Przez 8 lat prezydentowi jakoś nie przeszkadzało „dojenie” TVP

"Szanowni Państwo. Rozmawiamy tylko o 2023. A sprawdzimy, prawda panie pośle @Dariusz_Jonski od 2016? I wszystkich tych naszych pisowskich „patriotów” w TVPis. Ps. I w regionalnych oddziałach także" - zapowiedział Bartosz Arłukowicz.

"Średnio 150 tysięcy miesięcznie dla funkcjonariusza w TVPiS. To koszt kilku terapii onkologicznych. Panie milionerze @MiAdamczyk, ma Pan rozmach. Stąd ten kwik towarzyszący odrywaniu od koryta? I ta maskarada z przebierańcem prezesem TVP? Wszystko już jasne. Żałość!" - napisał Michał Szczerba.

„Już wiemy czego tak naprawdę bronią. Adamczyk w prawie rok zarobił 1,5 miliona złotych” - skomentował Jarosław Wałęsa.

„Wydaje się, że posłowie PiS okupujący PAP i TVP pod pretekstem kontroli poselskiej muszą się jeszcze wiele nauczyć. Doświadczony poseł Joński pokazał im na czym polega skuteczna kontrola poselska” - napisała Kinga Gajewska.

"Przez 8 lat prezydentowi jakoś nie przeszkadzało „dojenie” TVP przez PiS-owskich propagandystów" - ocenił Borys Budka.

Polityka
Scheuring-Wielgus: Duda powiedział mi w oczy, że nie podpisze żadnej ustawy liberalizującej przepisy aborcyjne
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
sondaż
Sondaż: Kto jest największym wygranym wyborów samorządowych? KO przed PiS
Polityka
Posłowie nie wylewają za kołnierz. „Sąsiedzi dzwonią na policję, że ktoś wyje”
Polityka
Sondaż: Co drugi młody Polak chce mniej Lewicy w rządzie
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Polityka
Nowy sondaż partyjny. KO i PiS poprawiają wyniki. Duży spadek Trzeciej Drogi i Lewicy