Reklama
Rozwiń

Antoni Macierewicz opuścił siedzibę podkomisji smoleńskiej. Lokal zaplombowany

"Podkomisja zaplombowana" - przekazał w mediach społecznościowych wiceminister obrony Cezary Tomczyk z Koalicji Obywatelskiej.

Publikacja: 18.12.2023 21:26

Teren Garnizonu Warszawskiego, na którym znajduje się siedziba podkomisji smoleńskiej

Teren Garnizonu Warszawskiego, na którym znajduje się siedziba podkomisji smoleńskiej

Foto: PAP, Tomasz Gzell

amk

Antoni Macierewicz i inni członkowie podkomisji smoleńskiej opuścili lokal na terenie  Garnizonu Warszawskiego, gdzie znajdował się lokal podkomisji. Siedziba na Kolskiej 13 na warszawskiej Woli została zablokowana.

Poinformował o tym w mediach społecznościowych wiceminister obrony Cezary Tomczyk. Zapowiedział też niezwłoczne rozliczenie podkomisji.

Osobny komunikat zamieścił także MON. „Dziś wieczorem tj. 18 grudnia br.  została wykonana decyzja Pana Władysława Kosiniaka – Kamysza, wicepremiera — ministra obrony narodowej,  nr 408/DP o  zakończeniu działalności Podkomisji MON ds. ponownego zbadania wypadku lotniczego samolotu Tu-154, katastrofy,  która miała miejsce pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010r. Członkowie byłej podkomisji opuścili siedzibę, pomieszczenia zostały zabezpieczone i zaplombowane. Przypominam, że w najbliższym czasie zostanie powołany specjalny zespół, który zajmie się analizą każdego aspektu działalności zlikwidowanej podkomisji”- napisał rzecznik MON Janusz Sejmej.

Macierewicz nie zgadza się z likwidacją komisji

Podkomisję ds. wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej rozwiązał w ostatni piątek nowy szef MON, Władysław Kosiniak Kamysz. Antoni Macierewicz i inni członkowie podkomisji dostali czas do północy 18 grudnia na rozliczenie się ze sprzętów i przekazanie dokumentacji.

Czytaj więcej

Macierewicz oskarża Kosiniaka-Kamysza o zdradę. Kieruje wniosek do prokuratury

Poseł PiS nie zgadza się z tą decyzją. Stwierdził, że żaden z dokumentów nie przewiduje rozwiązania komisji przed wyznaczonym końcem jej pracy, który został określony na sierpień 2024. Dlatego  w poniedziałek w południe w siedzibie podkomisji zebrali się jej członkowie.

Antoni Macierewicz zapowiedział także złożenie do prokuratury doniesienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez obecnego ministra obrony. Nie wykluczył, że Władysław Kosiniak-Kamysz podejmując decyzję o rozwiązaniu podkomisji wykonywał polecenie Donalda Tuska, premier także będzie musiał odpowiedzieć za „zdradę narodową”, co zarzuca politykom koalicji demokratycznej Macierewicz.

Polityka
Migranci w centrum politycznej gry. Realny problem, czy wygodny pretekst?
Polityka
Przemytników wystraszyły kontrole na granicach?
Polityka
Szymon Hołownia zabrał głos w sprawie spotkania z PiS. Czego dotyczyła rozmowa?
Polityka
Łukasz Pawłowski: Bez zmiany premiera notowania koalicji będą coraz gorsze. Zakończy się to rządem mniejszościowym
Polityka
Polska 2050 zawiesiła Tomasza Zimocha. Wcześniej komentował spotkanie Hołowni z Kaczyńskim