Fogiel o swoim nagraniu na TikToku: Cele zasięgowe osiągnęliśmy

- Film w ciągu doby wygenerował 160 tys. odsłon, kilka tysięcy komentarzy. Wie pan co robią w tym momencie algorytmy TikToka - tak Radosław Fogiel, w rozmowie z Michałem Kolanką, odpowiedział na pytanie o nagranie na profilu PiS na TikToku, w którym pyta młodych "dlaczego nienawidzą PiS-u".

Publikacja: 20.03.2023 09:41

Radosław Fogiel

Radosław Fogiel

Foto: TikTok

Nagranie wywołało falę negatywnych komentarzy, ponieważ Fogiel sugerował w nim, że młodzi "nic nie wiedzą o PiS", a swoje opinie na temat tej partii opierają na tekstach piosenek Cypisa oraz Maty.

W odpowiedzi na nagranie wielu użytkowników TikToka zaczęło w komentarzach wypisywać swoje zarzuty pod adresem PIS-u. Wielu polityków opozycji uznało, że PiS tym nagraniem "strzelił sobie w kolano" i zraził do siebie młodych. 

@pis_org Dlaczego nienawidzisz Prawo i Sprawiedliwość? #mata #cypis #pis #polityka #radosławfogiel #npc #fy #dlaciebie ♬ original sound - Prawo i Sprawiedliwość

- Przeglądałem odpowiedzi. Większość nie odbiegała od tego, co możemy usłyszeć z ust polityków opozycji w dowolnym studio telewizyjnym. Większość odpowiedzi jest łatwa do sprostowania, będziemy się tym zajmować - odparł Fogiel pytany o to nagranie.

A dlaczego PiS zdecydował się na taką właśnie formę, zarzucając młodym brak wiedzy?

Czytaj więcej

Fogiel o słowach ambasadora we Francji: Burza w szklance wody

- Zapraszamy do wyjścia z bańki i przedstawienia pewnych argumentów. Co do dyskusji: ja nie mam nic przeciwko temu, że nasza konkurencja będzie poprawiać sobie samopoczucie twierdząc, że nie wiemy co robimy. Im lepsze samopoczucie naszej opozycji, tym nasza robota na jesieni będzie łatwiejsza. Jeśli ktoś uważa, że publikując takie kontrowersyjne pytanie, myśmy oczekiwali głaskania po głowie i tego, że nie wyleje się hejt, do specjalnie błyskotliwych nie należy - odparł Fogiel.

Poseł PiS zasugerował też, że partia osiągnęła cele, jakie stały za publikacją tego nagrania.

- Już wszystkie cele zasięgowe na TikToku osiągnęliśmy. Film w ciągu doby wygenerował 160 tys. odsłon, kilka tysięcy komentarzy. Wie pan co robią w tym momencie algorytmy TikToka - stwierdził sugerując, że celem nagrania było zwiększenie zasięgu "stosunkowo młodego" profilu PiS na TikToku.

Polityka
Sondaż: Koalicja Obywatelska po marszu 4 czerwca zbliżyła się do PiS
Polityka
Nieoficjalnie: PiS chce obiecać kolejną obniżkę wieku emerytalnego
Polityka
Podpis, a następnie złożenie nowelizacji ws. lex Tusk. Jak Polacy oceniają decyzję Dudy?
Polityka
Górski & Cieślik: "4 czerwca na placu zabaw byli sami PiS-owcy"
Polityka
Konfederacja będzie domagać się milionów złotych za zablokowanie profilu na FB?