Aktualizacja: 01.05.2025 20:45 Publikacja: 05.07.2022 21:00
Foto: afp
Wojskowi pod jego przewodnictwem nieraz już obiecywali, że oddadzą władzę i że ich celem jest doprowadzenie do demokratycznych wyborów. Walka o demokrację w Sudanie trwa od prawie czterech lat.
W kwietniu 2019 r. upadł rządzący trzy dekady Omar Baszir. Bliscy mu generałowie nie zamierzali dzielić losu dyktatora (siedzi w więzieniu, raczej nie trafi przed trybunał w Hadze, który go ściga za zbrodnie wojenne w Darfurze). Masowe protesty oraz próba uzyskania pomocy zagranicznej skłoniły ich do dopuszczenia cywilów do rządzenia. W Radzie Suwerennej, najwyższym organie na czas transformacji, zasiedli i wojskowi, i cywile. Najpierw mieli dominować generałowie, a potem cywile.
Doradca prezydenta Trumpa ds. bezpieczeństwa narodowego, Mike Waltz, opuści swoje stanowisko. Decyzję tę ogłosił...
Kandydat PiS jest w Białym Domu gdzie odbywa się uroczystość z okazji Narodowego Dnia Modlitwy z udziałem prezyd...
Po miesiącach negocjacji Stany Zjednoczone podpisały z Ukrainą umowę surowcową. Strony porozumiały się w kwestii...
Przedwyborcze sondaże wskazują, że faworytem powtórzonych wyborów prezydenckich w Rumunii jest kandydat radykaln...
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Prezydent USA chciał przekształcić północnego sąsiada w 51. stan Ameryki. Stało się odwrotnie: kanadyjski naród...
My jesteśmy gotowi na wszystkie scenariusze. Wprowadziliśmy wiele nowych modeli samochodów osobowych, w tym SUV-y, crossovery i auta sportowe. Mamy też pojazdy użytkowe dla wszystkich rodzajów działalności – mówi Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas