W listopadzie 2020 r. Jarosław Pinkas zrezygnował z pełnienia funkcji Głównego Inspektora Sanitarnego. W wydanym wówczas oświadczeniu decyzję tłumaczył gwałtownym pogorszeniem się stanu swego zdrowia oraz koniecznością podjęcia leczenia. Od tamtej pory pracami GIS kieruje Krzysztof Saczka, od września 2020 r. zastępca Gównego Inspektora Sanitarnego.

Pinkas, z wykształcenia lekarz, w przeszłości był m.in. podsekretarzem i sekretarzem stanu w Ministerstwie Zdrowia oraz sekretarzem stanu w Kancelarii Premiera. Kilka dni temu były szef GIS został członkiem rady nadzorczej Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych - podał Onet.

W rozmowie z portalem Jarosław Pinkas potwierdził te doniesienia. - Jestem członkiem rady nadzorczej PWPW. Żeby się tam dostać, trzeba posiadać odpowiednie rekomendacje, a także doświadczenie zawodowe poświadczone certyfikatem umożliwiającym zasiadanie w radach spółek Skarbu Państwa. Ja takie uprawnienia mam od 1999 r. - powiedział Onetowi były szef GIS.

Czytaj więcej

Koronawirus. Prof. Pinkas: Nie znaliśmy tego wirusa. Zaskoczył nas

Zaznaczył, że przez całe życie zawodowe zajmował się zarządzaniem. Mówił, że PWPW "to nie jest tylko drukarnia i poligrafia, ale przede wszystkim jeden z najlepszych zespół informatycznych robiący różne rzeczy służące temu, aby ta firma miała cały czas mocną pozycję rynkową".

Pinkas dodał, że następują działania, "które mogą spowodować, że PWPW będzie miała poszerzony portfel i większy przychód". - Mam wrażenie, a nawet pewność, że się tam przydam, ponieważ dywersyfikacja jest niezwykle istotna dla PWPW - stwierdził, cytowany przez Onet.

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A. jest jednoosobową spółką Skarbu Państwa, nad którą nadzór właścicielski sprawuje minister spraw wewnętrznych i administracji. PWPW zajmuje się produkcją banknotów, dokumentów i druków zabezpieczonych.