Bromber zwrócił uwagę na to, że problemy w ochronie zdrowia, nie mogą być sprowadzone tylko do problemów finansowych.

- Rozmawiamy ze wszystkimi, którzy chcą rozmawiać. Nie możemy tylko i wyłącznie rozmawiać o służbie zdrowia w kategoriach pieniędzy. Na dodatki w związku z COVID-19 wydaliśmy prawie 8 miliardów, a w perspektywie 2022-2027 dołożymy 80 miliardów. Nie da sprowadzić się tej dyskusji wyłącznie do pieniędzy, ważny jest również potencjał kadrowy. Zwiększyliśmy liczbę miejsc na kierunkach lekarskich i zwiększyliśmy również liczbę miejsc dla rezydentów - mówił przedstawiciel rządu.

Nie da sprowadzić się tej dyskusji wyłącznie do pieniędzy, ważny jest również potencjał kadrowy

Piotr Bomber, wiceminister zdrowia

Wiceminister odpowiedział także na zarzuty, że sytuacja w ochronie zdrowia nie poprawiła się przez ostatnie lata.

- Trzeba być mocno złośliwym, żeby nie dostrzec, że ochrona zdrowia mocno się zmieniła na przestrzeni trzydziestu lat. Mamy do czynienia ze wzrostem nakładów o kilkanaście miliardów. Nigdzie nie ma takiego potencjału do rozwoju, jak w ochronie zdrowia - stwierdził.

Czytaj więcej

Adam Niedzielski, minister zdrowia
Niedzielski: 17-18 tys. zł pensji minimalnej dla lekarza? Nieprzyzwoite

Bomber wskazywał na działania rządu, które mają poprawić stan kadrowy w ochronie zdrowia.

- W głównej mierze problemy w służbie zdrowia wynikają z braku potencjału czyli braku kadr. Dlatego otworzyliśmy dwa tysiące nowych miejsc na studiach medycznych. Będziemy chcieli zrobić wszystko by młodzi ludzie nie mieli dylematu, czy zostać, czy wyjechać - zapowiedział gość Polsat News.