Za odrzuceniem sprawozdania opowiedziało się 255 posłów, 134 było przeciw, jedna osoba wstrzymała się od głosu. Wcześniej sprawozdanie KRRiT odrzucił też Senat.
Zgodnie z ustawą o radiofonii i telewizji, KRRiT jeśli obie izby parlamentu odrzucą sprawozdanie Krajowej Rady kadencja jej członków wygasa w ciągu 14 dni. Wygaśnięcie nie następuje jednak, jeśli nie zostanie zatwierdzone przez prezydenta. Do tej pory tak się nie zdarzyło.
Podczas debaty nad sprawozdaniem PO, PSL i Lewica zarzucały Krajowej Radzie upolitycznienie jej samej oraz nadzorowanym przez nią mediom publicznym. KRRiT krytykowano także za niewłaściwy podział środków abonamentowych pomiędzy TVP, a Polskie Radio, które do tej pory otrzymywało mniej pieniędzy, komercjalizację programów telewizyjnych i rezygnację z misji.
- Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji odpowiada za upolitycznienie mediów publicznych i ich komercjalizację - zarzucała PO. - KRRiT dobrze wypełnia swoje zadania, a sprawozdanie za 2007 r. jest być może najlepszym w ciągu ostatnich 15 lat - ripostował PiS.