Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Aktualizacja: 03.09.2019 13:44 Publikacja: 03.09.2019 13:44
Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku
Foto: Wikimedia Commons, Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 International license, fot. Artur Andrzej
Płażyński uważa, że ECS jest obecnie wykorzystywane do walki politycznej, co napisał w liście do szefa ECS Basila Kerskiego.
"Potwierdziły się moje obawy, że Pańscy patroni znów w cyniczny sposób upolitycznią ważne dla wszystkich Polaków święto, jakim jest rocznica podpisania Porozumień Sierpniowych. Po raz kolejny wszyscy mogliśmy przekonać się też, że ECS jest instytucją działającą na rzecz jednego środowiska politycznego (jest to środowisko Platformy Obywatelskiej wraz z gdańskimi przyległościami), a nie na rzecz kultywowania pełnej, prawdziwej pamięci o wielkim zrywie polskiej „Solidarności" - cytuje Onet list Płażyńskiego.
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Kontrowersyjne zachowania, awans do elitarnej jednostki policji, a w finale wpadka z mefedronem i zwolnienie – u...
W moim przekonaniu w żadnym wypadku nie była to pomyłka - tak Jarosław Kaczyński, prezes PiS, skomentował na kon...
Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump nie wyklucza, że pojawienie się w Polsce co najmniej kilkunastu rosy...
My wiemy co się stało, my wiemy, że akcje rosyjskie to nie sa przypadki, to nie są pomyłki - mówił na konferencj...
Prawo i Sprawiedliwość zdobyłoby 33,5 proc. głosów, gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas