Aktualizacja: 02.11.2016 11:51 Publikacja: 02.11.2016 11:46
Kinga Gajewska-Płochocka
Foto: Wikimedia Commons, Tomasz Kiełczewski
W środę po południu sejmowa komisji edukacji, nauki i młodzieży zaopiniuje wniosek PO o odwołanie Zalewskiej. Jednym z głównych powodów jego złożenia są przygotowywane przez resort edukacji zmiany w systemie oświaty – likwidacja gimnazjów oraz powrót do modelu 8-letniej szkoły podstawowej i 4-letniej szkoły średniej.
Gajewska-Płochocka podkreślała na środowej konferencji prasowej, że zarówno ona, jak i towarzyszący jej działacze Stowarzyszenia Młodzi Demokraci (SMD) są absolwentami wprowadzonych w 1999 roku gimnazjów.
- Żyjemy w świecie propagandy, w której uważa się, że świat zachodni definitywnie zerwał relacje z Rosją. Zachód czeka do powrotu robienia interesów z Rosją, czy nam to się podoba czy nie - mówi wicemarszałek Sejmu, poseł Konfederacji Krzysztof Bosak.
Brytyjski magazyn „What Car?” opublikował kolejną odsłonę swojego rankingu „Reliability Survey”, w którym 30 tysięcy właścicieli przekazało swoje opinie na temat aut. Jak wypadło Suzuki? Niezawodnie!
O tym czy Wołodymyr Zełenski jest aniołem, czy nie jest aniołem, niech rozstrzygają ci, którzy się znają na aniołach - mówił w rozmowie z TVN24 Tomasz Siemoniak, minister spraw wewnętrznych i administracji.
CBOS opublikował wyniki najnowszego badania dotyczącego poziomu poparcia dla rządu Donalda Tuska.
Karol Nawrocki musi się tłumaczyć, Krzysztof Stanowski chce namieszać w wyborach, a Rafał Trzaskowski przed pierwszą turą weźmie udział tylko w jednej debacie kandydatów na prezydenta – ustaliła „Rzeczpospolita”.
Klienci Warty mają możliwość leczenia nowotworów przy użyciu najnowocześniejszych metod na świecie. Ubezpieczenie Leczenie za granicą Plus może pokryć związane z tym koszty nawet do 2 mln euro.
Były premier Mateusz Morawiecki zrzekł się immunitetu poselskiego w związku z zarzutami ws. wyborów kopertowych. W piątek jego wniosek rozpatrzy sejmowa komisja.
Dobry program księgowy to podstawa funkcjonowania biura rachunkowego. Jego podstawowym zadaniem jej ułatwienie i przyspieszenie pracy księgowych. Dzięki temu, że program wykonuje podstawowe, powtarzalne zadania, profesjonaliści mogą się skupić na bardziej skomplikowanych zadaniach, lub zaoferować swoje usługi większej liczbie klientów.
W związku z obchodami 80-lecia wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau, w Oświęcimiu i Krakowie wprowadzone zostanie czasowe ograniczenie noszenia i przemieszczania broni w stanie rozładowanym.
O tym czy Wołodymyr Zełenski jest aniołem, czy nie jest aniołem, niech rozstrzygają ci, którzy się znają na aniołach - mówił w rozmowie z TVN24 Tomasz Siemoniak, minister spraw wewnętrznych i administracji.
CBOS opublikował wyniki najnowszego badania dotyczącego poziomu poparcia dla rządu Donalda Tuska.
80 lat temu, 25 stycznia 1945 roku, z obozu koncentracyjnego Stutthof wyszły kolumny więźniów. Po drodze zmarło 17 tys. osób. To jedna z największych zbrodni popełnionych przez Niemców podczas II wojny światowej.
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji stara się zachęcić młodych ludzi do wstępowania do klas mundurowych, czyli takich, nad którymi patronat ma policja oraz Straż Graniczna. Co proponuje MSWiA?
W najnowszym odcinku podcastu „Rzecz w tym” Marzena Tabor-Olszewska rozmawia z Joanną Ćwiek-Świdecką, dziennikarką „Rzeczpospolitej”, na temat zamieszania wokół wykształcenia ministry ds. równości, Katarzyny Kotuli. Na stronie internetowej Sejmu widniała informacja o posiadaniu przez nią dyplomu Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, choć ministra nie obroniła pracy magisterskiej. Czy to tylko błąd? Czy utrzymywanie opinii społecznej w nieprawdzie?
30 lat temu Sąd Najwyższy usankcjonował kłamstwo w polityce, dość nisko zawieszając poprzeczkę dla standardów etycznych w życiu publicznym. Sprawy ministry Kotuli lub „absolwentów” Collegium Humanum są tego pokłosiem.
Jakie wykształcenie ma osoba po liceum, która nie zdawała matury? Czy osoba, która ukończyła studia, ale nie obroniła pracy dyplomowej, ma wykształcenie wyższe? Warunki uzyskania wykształcenia określone są między innymi w Ustawie z dnia 14 grudnia 2016 roku – Prawo oświatowe.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas