Kimmi Raikkonen. Kolorowy ptak Formuły 1 odleciał

Kimi Raikkonen kończy karierę. Formułę 1 po 20 latach opuszcza były mistrz świata i ostatni błazen na dworze królowej sportów motorowych.

Raducanu i Fernandez. Historie niesamowite

Tegoroczny finał tenisowego US Open był sensacyjny. Zagrały dwie nastolatki, Brytyjka Emma Raducanu i Kanadyjka Leylah Fernandez. Obydwie nieznane światu, mające za sobą ciekawe, nie tylko sportowe historie.

Naomi Osaka. Tak silna, że aż słaba

Naomi Osaka na czas nieokreślony rzuca tenis. Krucha psychicznie dziewczyna, która pokazując siłę na korcie, wsparła prawa czarnych obywateli w USA i wymusiła zmiany w japońskiej tradycji.

Doping, udawane kalectwo… Brzydsza strona igrzysk paraolimpijskich

Paraolimpijczycy wzbudzają podziw, ale to wyczynowi sportowcy i nieobca jest im pokusa dopingu. W Tokio przypomnieli nam o tym polscy kolarze, którzy po medal mogli pójść na skróty. Farmakologiczny doping to niejedyna choroba sportu niepełnosprawnych, drugą są oszustwa.

Rowery, sufrażystki i szejkowie

Pierwsze rowery były przeznaczone tylko dla mężczyzn – ale nie powstrzymało to pionierek, dzięki którym mamy dziś kobiety śmigające na dwóch kołach wszędzie, od ścieżek koło domów po wyścigi na igrzyskach olimpijskich.