Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 07.05.2020 13:51 Publikacja: 08.05.2020 18:00
Foto: fot. mat.pras.
To druga edycja akcji, którą warszawski raper i wydawca Solar rozkręcił w 2014 r., ale tym razem to już nie środowiskowa ciekawostka, ale kulturalna sensacja. Raz, że rymować zaczęła praktycznie cała Polska, dwa, że akcja promuje wielką zbiórkę na walkę z pandemią w serwisie siepomaga.pl.
„Szesnastka" oznacza 16 wersów, choć rzadko kto tego przestrzega. Wyzwanie podjęli już nawet Kuba Wojewódzki (choć na odwal się) i aktor Paweł Domagała, który zagrał na gitarze i zaśpiewał. Zaśpiewała też utalentowana Rosalie, za to zarapowała, i to naprawdę znakomicie, Paulina Przybysz, której zabaw słowem i wieloznacznego przekazu nie powstydziliby się najlepsi raperzy. Akcja wyszła więc daleko poza hiphopowe środowisko, ale sami raperzy też nie próżnują. Wysoko poprzeczkę zawiesił Taco Hemingway – pierwszorzędnym solo i jeszcze lepszym wykonaniem w duecie z Quebo – na wybitnym, wyluzowanym podkładzie Urbka, który na długo zostaje w głowie. Ze świetnej strony zaprezentował się też inny producent – Łudi (z Ryfą Ri, pierwszą damą polskiego rapu). Ale najbardziej zachwycili panowie i panie z UNDADASEA (na zdjęciu), pomorskiej ekipy, która swoje umowne „szesnastki" nagrała wraz raperem Mielzkym, z czego wyszedł niesamowicie pogodny, przyjemny kawałek, który spokojnie mógłby zostać radiowym singlem.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Wydawało się, że wraz z chaotycznym wycofaniem się amerykańskich wojsk z Afganistanu w 2021 r., neokonserwatyzm...
Francja w żadnym wypadku nie ma zamiaru proponować Polsce ochrony nuklearnej w stylu Stanów Zjednoczonych - mówi...
Body horrory trzymają się mocno. Teraz w „Brzydkiej siostrze” Norweżka Emilie Blichfeldt sięgnęła po baśń o Kopc...
„Super Boss Monster” przypomina, że chciwość nie popłaca. Ale czy zawsze?
Z perspektywy psychologii zbrodnia to interakcja pomiędzy sprawcą a ofiarą. W czym ta wiedza może pomóc?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas