Tylko 99 zł za rok czytania.
Co zyskasz kupując subskrypcję? - możliwość zakupu tysięcy ebooków i audiobooków w super cenach (-40% i więcej!)
- dostęp do treści RP.PL oraz magazynu PLUS MINUS.
Aktualizacja: 03.04.2025 11:31 Publikacja: 06.12.2024 09:30
– Powszechne wybory prezydenckie, które Polacy tak lubią, okazały się zarazem katalizatorem, wyzwalającym najgorsze emocje – mówi prof. Antoni Dudek. Na zdjęciu plakaty kampanii wyborczej 1990 roku na warszawskiej ulicy
Foto: Witold Jarosław Szulęcki/East News
Plus Minus: Wybory prezydenckie zbliżają się wielkimi krokami. Jak poczytałam o pierwszych wyborach prezydenckich 1990 roku, które opisał pan w swojej najnowszej książce, to pomyślałam, że obecne emocje, które towarzyszą kampanii prezydenckiej, to pikuś. Mieliśmy w tamtej kampanii fake newsy, nagonki medialne, ingerencję służb.
Nie zgodziłbym się, że teraz jest łagodnie, miło i kulturalnie, a wtedy było tak strasznie. Natomiast wtedy objawiła się po raz pierwszy kultura przesady w polskiej polityce. Powszechne wybory prezydenckie, które Polacy tak lubią, okazały się zarazem katalizatorem wyzwalającym najgorsze emocje, które towarzyszyły kolejnym wyborom prezydenckim. Nic nie wywołuje tak skrajnie negatywnych emocji, jak wybór pierwszego obywatela. Prowadzę na moim profilu facebookowym kronikę największych absurdów w obecnej kampanii i już odnotowałem dwa – satanistyczne korzenie Rafała Trzaskowskiego ustalone na podstawie numerologii związanej z datą jego urodzenia, a druga to karykatura, która dowodzi, że Szymon Hołownia jest w istocie narzędziem PiS.
W autobiograficznej powieści Bronji Žakelj polityka Tity i wojny bałkańskie lądują na dalszym planie. Na pierwsz...
W związku z dużą zmiennością produkcji energii ze źródeł odnawialnych – kluczowa staje się możliwość szybkiego i elastycznego reagowania na potrzeby systemu. Odpowiedzią jest magazynowanie energii w okresach jej nadmiaru i szybkie uwalnianie do sieci, kiedy jej brakuje.
Postacie Rafała Wojasińskiego snują się po bezdrożach i pustych przestrzeniach jak bohaterowie z filmów Andrieja...
„Duch z wyspy” jest jak filmy puszczane w środę o 20.00 na Polsacie – stworzony, by bawić i zapewniać rozrywkę.
Po inscenizacji „Ferdydurke” w reżyserii Mariusza Malca w Och-Teatrze Gombrowicz zapewne przekonałby się do teatru.
Transformacja energetyczna. Inwestowanie i operowanie infrastrukturą energetyczną. Strategiczne, ekonomiczne, technologiczne i środowiskowe aspekty transformacji energetycznej w wymiarze lokalnym
W „Oskubanych” każdy może zostać oskubany. Wręcz zrobiony na łyso.
Warszawski rynek nieruchomości od lat przyciąga inwestorów. Nic dziwnego, stabilne zyski i perspektywy długoterminowego wzrostu wartości są wyjątkowo kuszącą perspektywą. W obliczu inflacji, zmian stóp procentowych i rosnącego popytu na wynajem wiele osób zastanawia się, czy to dobry moment na zakup mieszkania w stolicy. Podpowiemy, co przemawia za inwestycją w warszawskie nieruchomości oraz opiszemy potencjalne ryzyka, które warto wziąć pod uwagę. Zanalizujemy aktualne ceny mieszkań i trendy rynkowe na 2025 rok. Dowiesz się również, gdzie szukać najlepszych ofert.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas