Aktualizacja: 12.12.2024 19:48 Publikacja: 02.09.2022 17:00
Foto: materiały prasowe
To książka atrakcyjna dla czytelnika podwójnie. Łączy bowiem formułę przewodnika i albumu, a więc zawiera mnóstwo przykuwających uwagę zdjęć. A do tego ani na moment nie zamienia się w wykład dla specjalistów czy w fachowy leksykon. Narracja stanowi zapis żywej rozmowy dwóch przyjaciół, architekta i krytyka architektury, która może zainteresować szeroki krąg czytelników. To świetny pomysł, sprawdzony we wcześniejszej książce autorów – w „Archiprzewodniku po Europie”. Teraz uznali, że czas na Polskę. Bo przecież nie może być tak, że cudze chwalicie, a swego nie znacie. Tym bardziej że, jak przekonują, w naszym kraju polscy i zagraniczni architekci od lat 80. do dnia dzisiejszego zbudowali bardzo dużo ciekawych budynków: publicznych, biurowców, mieszkalnych, sakralnych. Wybór nie był więc łatwy i nieraz spierali się, które pokazać w książce. Ostatecznie wybrali 112 obiektów z całej Polski, a wiele z nich to ikoniczne dzieła.
Czy Europa uczestniczy w rewolucji AI? W jaki sposób Stary Kontynent może skorzystać na rozwiązaniach opartych o sztuczną inteligencję? Czy unijne prawodawstwo sprzyja wdrażaniu innowacji?
„Psy gończe” Joanny Ufnalskiej miały wszystko, aby stać się hitem. Dlaczego tak się nie stało?
W „Miastach marzeń” gracze rozbudowują metropolię… trudem robotniczych rąk.
Spektakl „Kochany, najukochańszy” powstał z miłości do twórczości Wiesława Myśliwskiego.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Choć nie znamy jego prawdziwej skali, występuje wszędzie i dotyka wszystkich.
Amerykańscy jurorzy docenili historię polskiego producenta ciężarówek.
Środowisko kultury żegna Stanisława Tyma, odbiorcy jego filmów, sztuk, felietonów nie mogą się pogodzić ze śmiercią artysty. Warto przypomnieć jego związki z naszą gazetą.
„Psy gończe” Joanny Ufnalskiej miały wszystko, aby stać się hitem. Dlaczego tak się nie stało?
Choć nie znamy jego prawdziwej skali, występuje wszędzie i dotyka wszystkich.
Lubię też wyrażać swoich bohaterów poprzez muzykę – ich upodobania pomagają mi ich lepiej zbudować.
System szkolnictwa za panowania Ludwika XVI wypuszczał najlepiej wykształconych naukowców i technokratów na świecie.
Na papierze „Dzień” brzmi jak telenowela o nowojorskim patchworku. Za sprawą talentu Michaela Cunninghama staje się dramatem o tym, jak pandemia zwolniła wielu ludzi z uciążliwych obowiązków. Nie muszą już chodzić do biura czy odprowadzać dzieci do szkoły, ale stają się jeszcze bardziej samotni.
Nie jestem piewcą jakiejś utopii, w której Krzysztof Bosak będzie szedł wraz z Donaldem Tuskiem w kwietnym wieńcu na szyi i śpiewał „Kumbaya, oh, Lord, kumbaya”. Rywalizacja jest i niech dalej będzie, ale chodzi o to, żeby wyżej punktowana była współpraca.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas