Aktualizacja: 02.08.2015 16:09 Publikacja: 02.08.2015 01:01
Foto: EAST NEWS/Maciej Gillert
"Plus Minus": Co by pan chciał żeby zostało po Zbigniewie Bońku, prezesie PZPN?
Zbigniew Boniek, prezes PZPN: Nie zależy mi na tym, by powstały ulice mojego imienia czy stadiony pod moim patronatem.
Ale woli pan zostać zapamiętany jako wielki piłkarz czy wielki prezes?
Nie jestem człowiekiem, który spędza czas na rozmyślaniach o tym, jak zostanie zapamiętany. To jeszcze nie jest czas ani miejsce na robienie podsumowań. Z prostej przyczyny: to co najważniejsze za mojej kadencji prezesa, dopiero ma się wydarzyć. Musimy pojechać na mistrzostwa Europy i dobrze na nich wypaść. To oczywiście jeśli chodzi o aspekt sportowy, który najbardziej interesuje kibiców. Powszechne myślenie fanów jest takie: reprezentacja wygrywa, PZPN jest dobry. Reprezentacja przegrywa, PZPN jest zły.
A tak nie jest.
PZPN dziś jest poważną firmą, a jeszcze kilka lat temu działanie w PZPN było czymś wstydliwym. Trzeba było przemykać bocznymi uliczkami, dziś można iść z otwartą przyłbicą. Wiele spraw uporządkowaliśmy i zmieniliśmy. Nudzi mnie już porównywanie obecnego PZPN do dawnego, ale różnice są kolosalne i na każdym kroku widoczne. Gdy przychodziliśmy, nie wiedzieliśmy nawet, co będzie z finałem Pucharu Polski między Śląskiem a Legią. Nikt nie wiedział, czy będzie jeden mecz, czy dwa, kto to będzie organizował. Nie było w ogóle czegoś takiego jak idea Pucharu Polski. Szybko postanowiliśmy, że robimy dwumecz, ale już od dwóch edycji organizujemy jedno spotkanie finałowe na Stadionie Narodowym.
Czy Europa uczestniczy w rewolucji AI? W jaki sposób Stary Kontynent może skorzystać na rozwiązaniach opartych o sztuczną inteligencję? Czy unijne prawodawstwo sprzyja wdrażaniu innowacji?
„Psy gończe” Joanny Ufnalskiej miały wszystko, aby stać się hitem. Dlaczego tak się nie stało?
W „Miastach marzeń” gracze rozbudowują metropolię… trudem robotniczych rąk.
Spektakl „Kochany, najukochańszy” powstał z miłości do twórczości Wiesława Myśliwskiego.
Obecnie klienci mogą sprawdzić opony niczym smartfony, mając dostęp do wnikliwych testów opon, co pozwala im porównywać i analizować konkretne modele i ich parametry w różnych warunkach.
Choć nie znamy jego prawdziwej skali, występuje wszędzie i dotyka wszystkich.
W raporcie „Orlen dla miast” koncern zastanawia się, jak budować współpracę między samorządem, biznesem i nauką na rzecz szeroko rozumianego zrównoważonego rozwoju – mówi Stanisław Barański, dyrektor Biura Zrównoważonego Rozwoju i Transformacji Energetycznej Orlen.
Znamy pary ćwierćfinałowe piłkarskiego Puchar Polski. Najciekawiej zapowiada się spotkanie w Warszawie. Mecze ośmiu najlepszych drużyn tych rozgrywek odbędą się w przyszłym roku.
Recepta na zmianę linii orzeczniczej składa się z kilku elementów: trudnej sprawy z istotnym zagadnieniem prawnym, merytorycznych argumentów dowodzących, że wcześniejsze orzeczenia były błędne oraz odważnych, mądrych sędziów nie bojących się wydać własnego wyroku.
Populizm prawodawczy, nawiązujący do strachu przed „diabelskim zielem”, staje się asumptem do naruszenia równości w zakresie dostępu do rynku leczniczego prywatnych podmiotów leczniczych.
Już dawno kibice Chelsea nie mieli tylu powodów do radości. Drużyna z Londynu jest wiceliderem Premier League i liderem Ligi Konferencji. Czy wreszcie zdobędzie jakieś trofeum?
Po porażce z Bayerem Leverkusen w 1/8 finału Pucharu Niemiec Bayernowi pozostała już tylko walka o mistrzostwo kraju i triumf w Lidze Mistrzów. Powrót na niemiecki tron stał się obowiązkiem.
Dla firm we Francji Warszawa musi być tak samo atrakcyjna jak Berlin i Rzym. Dla polskich firm Paryż powinien stać się równie przyjazny jak Waszyngton czy Londyn.
Polki po raz pierwszy w historii zagrają w finałach wielkiego turnieju, ale droga do tego, żeby kobiecy futbol w naszym kraju dogonił świat, pozostaje jeszcze daleka.
Złoty w środę po południu zyskiwał na wartości. Umacniał się zarówno wobec dolara, jak i euro.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas