Piotr Żelazny

Piotr Żelazny

Piłka nożna i ręczna to jego pasje

Rosja niegotowa na mundial

Bojkot dyplomatyczny, chuligani i rasizm, a do tego fatalna forma i kontuzje kluczowych zawodników. To rosyjskie problemy.

Dariusz Szpakowski: Nie umiemy kochać

Legendarny komentator Telewizji Polskiej o swoich dziesięciu piłkarskich mistrzostwach świata.

Najpiękniejsze polskie gole na mundialach

Reprezentacja Polski zdobyła 41 goli w finałach mistrzostw świata. Najwięcej – 10 trafień w trzech turniejach – ma Grzegorz Lato, który w 1974 roku został królem strzelców imprezy (7 bramek).

Dariusz Mioduski: Przyszedł czas na solidarność

Właściciel Legii Warszawa Dariusz Mioduski o fatalnym projekcie Superligi i najbliższej przyszłości swojego klubu.

Superlipa. Najkrótszy pucz w dziejach futbolu

Pucz najbogatszych klubów piłkarskich, które chciały przejąć zyski z tworzonego przez siebie spektaklu, trwał tylko 48 godzin. Został pogrzebany z wielkim udziałem kibiców, którzy wyszli na ulice, by pokazać swój sprzeciw.

Czy Barcelona ma problem z Messim. Czy Messi z Barceloną?

Leo Messi, być może najlepszy piłkarz w historii, jest niemal na siłę wypychany z Barcelony. Rozstanie może nastąpić w bardzo przykrych okolicznościach. Przy okazji stało się jasne, że Duma Katalonii to finansowo ciężko chory klub.

Konflikt Kucharski - Lewandowski. Smutny koniec bajki

Były menedżer domaga się od Roberta Lewandowskiego 39 mln złotych. „Der Spiegel" pisze o przestępstwach podatkowych.

Cezary Kucharski: Dziwię się, że Robert zdecydował się na to wariactwo

Żadnego szantażu nie było, strona piłkarza manipuluje opinią publiczną, aparat państwa wszedł w nasze negocjacje, a reprezentujący Lewandowskiego mecenas Tomasz Siemiątkowski ma dostęp do zabezpieczonych przez prokuraturę dowodów – opowiada Piotrowi Żelaznemu Cezary Kucharski, były piłkarz i menedżer Roberta Lewandowskiego, a dziś biznesmen.

Gary Lineker. Od gwiazdy stadionu do gwiazdy ekranu

Żaden z byłych angielskich piłkarzy nie osiągnął po zakończeniu kariery takiej pozycji jak on. Objaśnia rodakom futbol w kultowym programie BBC, ale do tego się nie ogranicza. Jedni go szanują, inni nienawidzą. Gary Lineker 30 listopada kończy 60 lat.

Zahavi, Mendes, Raiola. Jak superagenci zdominowali piłkę nożną

Wielkie pieniądze sprawiają, że lojalność w piłkarskim świecie nie obowiązuje, w sądach kończą się dawne przyjaźnie, a rynkowe prawa dyktują handlarze bez skrupułów. I tak już raczej zostanie, choć symptomy choroby widać jak na dłoni.