Piotr Żelazny

Piotr Żelazny

Dziennikarz działu sportowego

Piłka nożna i ręczna to jego pasje

FIFA i kultura korupcji

W pierwszej dekadzie XXI wieku w Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej (FIFA) panowała kultura korupcji. Katarczycy doskonale wiedzieli, jak się w tych realiach poruszać, i dostali mundial.

Kobiety wreszcie są traktowane poważnie

Kobiecy futbol jest jedną z najprężniej rozwijających się dyscyplin sportowych świata, a trwające właśnie w Anglii mistrzostwa Europy tylko to potwierdzają. Piłkarki przeszły długą drogę przez mękę i upokorzenia, zanim zaczęły być traktowane poważnie.

Sportowe pranie brudów

Sportwashing to zjawisko stare jak sam sport. A jednak w ostatnich miesiącach, w obliczu zbliżającego się mundialu w Katarze i trwającej agresji na Ukrainę, widzimy, jak wielu z nas dało się nabrać.

Czy będziemy się wstydzić mistrzostw świata w Katarze?

Korupcja, dyskryminacja kobiet i osób LGBT, umierający przy budowie stadionów niewolnicy XXI wieku. Nadchodzi „najpiękniejszy i najlepszy mundial w historii". Dostaniemy go w tym roku w prezencie pod choinkę, ale po święcie może przyjść kac.

Najpiękniejsze polskie gole na mundialach

Reprezentacja Polski zdobyła 41 goli w finałach mistrzostw świata. Najwięcej – 10 trafień w trzech turniejach – ma Grzegorz Lato, który w 1974 roku został królem strzelców imprezy (7 bramek).

Dariusz Szpakowski: Nie umiemy kochać

Legendarny komentator Telewizji Polskiej o swoich dziesięciu piłkarskich mistrzostwach świata.

Rosja niegotowa na mundial

Bojkot dyplomatyczny, chuligani i rasizm, a do tego fatalna forma i kontuzje kluczowych zawodników. To rosyjskie problemy.

Dariusz Mioduski: Przyszedł czas na solidarność

Właściciel Legii Warszawa Dariusz Mioduski o fatalnym projekcie Superligi i najbliższej przyszłości swojego klubu.

Superlipa. Najkrótszy pucz w dziejach futbolu

Pucz najbogatszych klubów piłkarskich, które chciały przejąć zyski z tworzonego przez siebie spektaklu, trwał tylko 48 godzin. Został pogrzebany z wielkim udziałem kibiców, którzy wyszli na ulice, by pokazać swój sprzeciw.

Czy Barcelona ma problem z Messim. Czy Messi z Barceloną?

Leo Messi, być może najlepszy piłkarz w historii, jest niemal na siłę wypychany z Barcelony. Rozstanie może nastąpić w bardzo przykrych okolicznościach. Przy okazji stało się jasne, że Duma Katalonii to finansowo ciężko chory klub.