Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 15.12.2024 16:28 Publikacja: 16.11.2022 03:00
Personel hotelu w Taorminie wita serialowych gości
Foto: Fabio Lovino/HBO/Warner Media
12 września pierwszy sezon sześcioodcinkowego serialu o gościach ekskluzywnego ośrodka all inclusive według pomysłu i reżyserii Mike'a White'a dla HBO zdominował 74. galę nagród Emmy, zdobywając aż dziesięć wyróżnień. To powiększało i tak spory kredyt zaufania widzów przed premierą drugiego sezonu 30 października. „Biały Lotos” wciąż ogląda się przyjemnie, trudno jednak powiedzieć, że rozbudzony apetyt jest zaspakajany. Koncept jest świetny: większość z nas pracuje, by nie powiedzieć haruje, również dlatego, żeby w końcu pojechać na wakacje, a jeśli ktoś nie jest globtroterem lub pustelnikiem oferta all inclusive połączona z pięknym miejscem to jest to o czym marzymy. Nie pamiętając, że po całym roku orki poza domem spędzenie wolnego czasu z bliskimi czy rodziną przynieść może również nieoczekiwane sytuacje, które serialowym bohaterom sprawiają raczej kłopoty. Dopiero podane w komediowej formie mogą nas bawić, zwłaszcza wtedy, gdy zapomnimy, że po gogolowsku „z samych siebie się śmiejemy”.
Pierwszych osiem odcinków „Stu lat samotności” według arcydzieła Márqueza już od 11 grudnia na Netfliksie. Jest co oglądać i o co się spierać.
Serial „Matki pingwinów” o rodzicach zajmujących się dziećmi z niepełnosprawnościami pojawia się, gdy wciąż niezakończone są prace nad ustawą o asystentach takich osób. 3 grudnia odbędzie się protest w tej sprawie przed Kancelarią Premiera RP.
Nie spojlerujemy, gdzie i jak drugi sezon „1670” jest kręcony, ale byliśmy na planie i to już pewne: zdjęcia na półmetku, premiera w 2025 r.
W przyszłym miesiącu swoją premierę będzie miał serial „Gąska”. Będzie to pierwszy polski serial oryginalny dla platformy Prime Video. Za serial odpowiadają twórcy bardzo dobrze przyjętego serialu „1670” (Netflix). W jedną z głównych ról wcieli się Tomasz Kot.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
„Pingwin”, spin-off ostatniego „Batmana”, pokazuje, dlaczego politycy boją się upadku imperiów, nawet jeśli są mafijne, i chcą wiedzieć, kto rządzi, z kim negocjować.
Gdy wokół hulają polityczne emocje związane z pierwszą rocznicą powołania rządu, z głośników w supermarketach sączą się już bożonarodzeniowe przeboje, a my w popłochu robimy ostatnie zakupy, warto pozwolić sobie na moment adwentowego zatrzymania. A nie ma lepszej drogi, by to zrobić, niż dobra lektura.
W Kielcach na Białogonie doszło do awarii magistrali wodociągowej. Zasila ona ponad 60 proc. mieszkańców wodą z głównego ujęcia w tej części miasta.
„Ilustrownik. Przewodnik po sztuce malarskiej” Grażyny Bastek jest publikacją unikatową. Daje wiedzę i poczucie, że warto ją zgłębiać.
Dzięki „The Great Circle” słynny archeolog dostał nowe życie.
W debiucie reżyserskim Malcolma Washingtona, syna aktora Denzela, stare pianino jest jak kapsuła czasu.
Jeszcze zima się dobrze nie zaczęła, a w Szczecinie już druga „Odwilż”.
Cenię historie grozy z morałem, a filmowy horror „Substancja” właśnie taki jest, i nie szkodzi, że przesłanie jest dość oczywiste.
W „Pułapce na myszy” Agathy Christie aktorzy Ateneum pokazują, że umieją grać na różnych instrumentach równocześnie. Czy to jeden z najlepszych spektakli roku? Niewykluczone.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas