Drużyna z Poznania w czwartek przypieczętowała awans do ćwierćfinału Ligi Konferencji, ale czasu na świętowanie nie ma, bo piłkarzy czeka bardzo pracowity miesiąc. Najpierw wizyta w Łodzi, potem - po przerwie na mecze kadry - spotkanie z Pogonią, następnie w Wielką Sobotę derby z Wartą, a tydzień później szlagier z Legią w Warszawie.

Jak widać, kalendarz jest napięty. W kwietniu dojdzie gra w pucharach, ale Lech musi też punktować w Ekstraklasie, by w przyszłym sezonie nadal występować w Europie. Dziś zajmuje trzecie miejsce, do drugiej w tabeli Legii traci już dziewięć punktów. Dogonić rywali z Warszawy będzie ciężko, trzeba odpierać ataki konkurencji. Pogoń ma tylko punkt mniej, Widzew - trzy, a Warta - sześć.

Czytaj więcej

Ranking UEFA: Lech Poznań sto miejsc w górę. Liga też się pnie

Lider Raków zmierzy się w sobotę z przeciwnikiem, który jest dla niego wyjątkowo niewygodny. To właśnie z Cracovią piłkarze Marka Papszuna ponieśli ostatnią porażkę w lidze (0:3 we wrześniu w Krakowie). Od powrotu do Ekstraklasy nigdy z nią nie wygrali.

Nadzieję, że ta seria zostanie podtrzymana, ma Legia, która w piątek spotka się na wyjeździe z Radomiakiem i chciałaby odrobić choć część strat do Rakowa.

Ekstraklasa
25. kolejka

Piątek
Górnik - Wisła (18.00, Canal+ Sport, Canal+ Family)
Radomiak - Legia (20.30, Canal+ Sport, Canal+ 4K)

Sobota
Śląsk - Stal (12.30, Canal+ Sport)
Jagiellonia - Zagłębie (15.00, Canal+ Sport)
Pogoń - Korona (17.30, Canal+ Sport, TVP Sport)
Raków - Cracovia (20.00, Canal+ Sport, Canal+ 4K)

Niedziela
Warta - Lechia (12.30, Canal+ Sport)
Miedź - Piast (15.00, Canal+ Sport 2)
Widzew - Lech (17.30, Canal+ Sport, Canal+ 4K)