Roma wygrała Ligę Konferencji, Polak z pucharem

Nicola Zalewski triumfatorem nowych rozgrywek UEFA. Roma pokonała w Tiranie Feyenoord Rotterdam 1:0.

Publikacja: 25.05.2022 23:18

Zalewski już tradycyjnie wyszedł w podstawowym składzie drużyny Jose Mourinho. Po pierwszej bardzo dobrej połowie i drugiej słabszej, w 67. minucie opuścił boisko.

W tym samym czasie z murawy zszedł strzelec jedynego gola - Nicolo Zaniolo. Zdobył go po pół godzinie gry, gubiąc krycie obrońców i z bliska pokonując bramkarza. Roma osiągnęła cel i mogła skupić się na odpieraniu ataków Feyenoordu, co jakiś czas wybierając się pod pole karne rywali.

Zalewski przyjedzie więc w przyszłym tygodniu na zgrupowanie kadry przed meczami Ligi Narodów jako największy wygrany minionego sezonu. Był już powoływany przez Paulo Sousę, a teraz jego przydatność dla reprezentacji Polski sprawdzi Czesław Michniewicz.

Roma jest pierwszym włoskim zespołem od 2010 roku, który wywalczył europejskie trofeum. Poprzednim był Inter (Liga Mistrzów) trenowany także przez Mourinho. Portugalczyk może się pochwalić znakomitym bilansem. Wygrał wszystkie pięć finałów, w jakich prowadził swoje drużyny. Został pierwszym trenerem, który triumfował w Champions League, Lidze Europy i Lidze Konferencji.