Eliminacje MŚ: Mancini wygrywa z kadrą Włoch jak nikt przed nim

Włochy wygrały 2:0 z Irlandią Północną w meczu eliminacji mistrzostw świata rozgrywanym w Parmie - czytamy w Onecie.

Aktualizacja: 26.03.2021 06:54 Publikacja: 26.03.2021 06:44

W pierwszej połowie meczu Włosi osiągnęli dużą przewagę (posiadali piłkę przez 72 proc. czasu gry), która przełożyła się na dwa gole.

Pierwszego strzelił po indywidualnej akcji Domenico Berardi już w 14. minucie - czytamy Onet.

Drugie trafienie to dzieło Ciro Immobile, który sfinalizował szybką kontrę reprezentacji Włoch w 38. minucie.

Wynik po 45. minutach mógł być wyższy, bo Immobile nie wykorzystał dwóch dobrych okazji do zdobycia bramki.

W drugiej połowie działo się znacznie mniej. Włosi skupili się na utrzymaniu prowadzenia i cofnęli się. Do głosu doszli Irlandczycy, ale nie byli w stanie wykorzystać żadnej ze stworzonych szans.

Obecny selekcjoner Włoch, Roberto Mancini, wygrywając z Irlandią Północną odniósł 19 zwycięstwo w 28 meczu, w którym poprowadził kadrę. Przed nim nie udało się to żadnemu innemu selekcjonerowi włoskiej reprezentacji.