Potwierdził to Sąd Najwyższy w wyroku z 8 lutego 2008 r. [b](sygn. I CSK 328/07)[/b].
Kończy on sprawę wniesioną przez spółkę z o.o. Immowidzew, należącą do francuskiego właściciela sieci hipermarketów E. Leclerc przeciwko Grażynie M. i Markowi M., właścicielom firmy Marc-Pol.
[srodtytul]Miał powstać kolejny hipermarket [/srodtytul]
Początek tej sprawie dała umowa przedwstępna między późniejszymi adwersarzami zawarta w formie notarialnej w grudniu 1998 r. Małżonkowie M. zobowiązali się w niej sprzedać spółce Immowidzew prawo użytkowania wieczystego czterech dużych działek w Bytomiu. Miał tam powstać kolejny hipermarket E. Leclerc. W umowie tej małżonkowie M. zobowiązali się dostarczyć do końca stycznia 1999 r. wypisy z ksiąg wieczystych nieruchomości potwierdzające ich prawo do działek. Były potrzebne do wystąpienia o pozwolenie na budowę obiektu.
Umowa definitywna przeniesienia prawa użytkowania wieczystego miała być zawarta do końca maja 1999 r. W umowie przedwstępnej dopuszczono jednak, że dostarczenie wypisów z ksiąg wieczystych może się przedłużyć o 90 dni. Ostateczny termin zawarcia umowy definitywnej został więc ustalony na 28 sierpnia 1999 r.