W ocenie WSA skarga jest uzasadniona.
Sąd zauważył, że z treści oryginału zaskarżonej decyzji znajdującej się w aktach sprawy wynika, że w rozpoznaniu sprawy uczestniczyli trzej członkowie kolegium. Jednakże decyzja została podpisana jedynie przez dwóch członków składu orzekającego. Nie została natomiast podpisana przez przewodniczącego.
Stosownie do art. 18 ust. 1 [link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr;jsessionid=7851AB83F017009E19F5B6DACF3A4AFA?id=162204]ustawy o samorządowych kolegiach[/link] odwoławczych kolegium orzeka w składzie trzyosobowym, chyba że przepisy szczególne stanowią inaczej. Orzeczenia kolegium podpisują wszyscy członkowie składu, nie wyłączając przegłosowanego.
Zgodnie z art. 210 § 1 [link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr;jsessionid=582ECDA0581859658EA2BD1E83B507D8?id=176376]ordynacji podatkowej[/link] decyzja podatkowa powinna zawierać: oznaczenie organu administracji publicznej, datę jej wydania, oznaczenie strony lub stron, powołanie podstawy prawnej, rozstrzygnięcie, uzasadnienie faktyczne i prawne, pouczenie o trybie odwoławczym – jeżeli od decyzji służy odwołanie oraz podpis z podaniem imienia i nazwiska oraz stanowiska służbowego osoby upoważnionej do wydania decyzji.
Wymóg podpisania decyzji z podaniem imienia i nazwiska oraz stanowiska służbowego przez osoby upoważnione do jej wydania jest ustawowym elementem decyzji podatkowej. W doktrynie i orzecznictwie sądowym utrwalony jest pogląd, że decyzje wydawane przez organ kolegialny, jakim jest samorządowe kolegium odwoławcze, stanowią wyraz woli członków składu orzekającego, którzy – tworząc całość – są nie tylko upoważnieni, ale i zobowiązani do podpisania decyzji[b] (wyrok NSA z 12 lutego 1991 r., S.A./Lu 889/90)[/b].
[wyimek]Decyzja powinna zawierać m.in. podpis osoby ją wydającej[/wyimek]