Aktualizacja: 18.01.2025 23:45 Publikacja: 16.11.2023 03:00
Nowo wybrany marszałek Sejmu Szymon Hołownia (P), prezes PiS Jarosław Kaczyński (L), szef klubu parlamentarnego PiS Mariusz Błaszczak (2L) oraz poseł PiS Marek Suski (3L) na sali sejmowej w Warszawie podczas posiedzenia inaugurującego X kadencję izby
Foto: PAP/Radek Pietruszka
Pierwsze posiedzenie Sejmu X kadencji wyglądało jak pole bitwy. Członkowie rządu gremialnie zabierali głos, często niekompetentnie, stosując obstrukcję. Przekraczali dany im czas, a mimo to nowy marszałek Sejmu kulturalnie im go przedłużał. Nawet wtedy, gdy przedstawiciele PiS obrażali Szymona Hołownię, jak Przemysław Czarnek grubiańsko przerywający wypowiedź drugiej osobie w państwie słowami: „Teraz ja mówię!”, czy prowokując go i nazywając „rotacyjnym marszałkiem”, ten zachowywał spokój. Jeszcze gorzej zachowywał się Zbigniew Ziobro, krzycząc, strojąc miny, nie chcąc zejść z mównicy, a swoich konkurentów nazywając „fujarami”, którzy nie potrafili postawić go przed Trybunałem Stanu. Z prawej strony słychać było jeszcze takie słowa jak: „spadaj”, „pajac” i „puknij się w głowę”. A to był tylko jeden dzień.
V Republika daje Francji narzędzia efektywnej polityki, ale to, czy będą dobrze użyte, zależy od jakości klasy politycznej i zdolności do przezwyciężania rzeczywistych słabości Francji.
Najnowszy sondaż IPSOS pokazujący dużą przewagę kandydata KO nad Karolem Nawrockim nie powinien usypiać czujności Rafała Trzaskowskiego. Prezydent Warszawy nie ma wygranej w kieszeni, a ostatnie wydarzenia mu nie sprzyjają. Lepiej może nie być. Chyba że…
Dzień przed inauguracją Donalda Trumpa pierwsi od miesięcy izraelscy zakładnicy mają być uwolnieni. Rozejm może zacząć obowiązywać nawet wcześniej. Przyszłość Strefy Gazy nie jest jednak jasna, podobnie jak premiera Beniamina Netanjahu.
Polska prezydencja będzie wspierać strategiczny plan konsolidacji władzy w UE prowadzony w dużej mierze w interesie Europy Zachodniej. Jednak wiele wskazuje na to, że nie będzie przy tym w należyty sposób chroniła polskich interesów w zakresie bezpieczeństwa geopolitycznego, energetycznego, gospodarczego i żywnościowego.
Łatwy w obsłudze, bezpieczny, uniwersalny. Taki powinien być dobry program księgowy i tym właśnie charakteryzuje się Mała Księgowość. Od wystawiania faktur, przez rozliczanie podatków i składek, po zarządzanie magazynem – wszystkie te zadania znacznie ułatwia nasz program.
W Moskwie wprost demonstrują, że nie szanują przywódców państw europejskich i nie widzą na mapie Europy miejsca dla niepodległej Ukrainy. Układy chcą zawierać wyłącznie ze Stanami Zjednoczonymi. I Chinami.
Dobry program księgowy to podstawa funkcjonowania biura rachunkowego. Jego podstawowym zadaniem jej ułatwienie i przyspieszenie pracy księgowych. Dzięki temu, że program wykonuje podstawowe, powtarzalne zadania, profesjonaliści mogą się skupić na bardziej skomplikowanych zadaniach, lub zaoferować swoje usługi większej liczbie klientów.
FC Barcelona zaczęła nowy rok w LaLiga od rozczarowującego remisu z Getafe CF (1:1). Robert Lewandowski nie pomógł, Polak rozegrał 81 bezbarwnych minut.
Decyzja Grzegorza Brauna o starcie w wyborach prezydenckich uderza przede wszystkim w Sławomira Mentzena – stwierdził prof. Rafał Chwedoruk, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego.
Kandydat na prezydenta Karol Nawrocki obiecał, że jeśli zostanie wybrany, zapewni przeprowadzenie referendum w sprawie Zielonego Ładu. - Transformacja klimatyczna jest zagrożeniem dla przyszłości państwa polskiego - mówił dodając, że Chiny zużywają dużo węgla, a Europa kupuje od nich samochody elektryczne, żeby „ratować klimat”.
W ciągu ostatniego miesiąca poparcie dla Koalicji Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości nie zmieniło się – wynika z najnowszego sondażu partyjnego, przeprowadzonego przez Ipsos.
Polka w trzeciej rundzie pokonała Emmę Raducanu po meczu, który mógł zabić w rywalce chęć do uprawiania sportu
Przy 15 tysiącach widzów wokół Wielkiej Krokwi reprezentacja Polski zajęła piąte miejsce w konkursie drużynowym Pucharu Świata. Zwycięstwo odnieśli Austriacy. W niedzielę konkurs indywidualny.
- Porozumienie Ukrainy z Wielką Brytanią nie ma dla nas większego znaczenia - oświadczyła rzeczniczka Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji Maria Zacharowa, komentując podpisanie przez Londyn i Kijów umowy o stuletnim partnerstwie.
– W ciągu roku nie wpłynęły nowe istotne dowody ani opinie biegłych. Pytanie więc, co nagle zmieniło optykę prokuratora, że umorzył śledztwo? – zastanawiają się nasi rozmówcy.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas