Jacek Nizinkiewicz

Jacek Nizinkiewicz

Odeszła pozostając wierna sobie. Jaka naprawdę była prof. Jadwiga Staniszkis

Mówiła, że była autystyczna. Przeszła przez trudne związki, w tym z wybitnym pisarzem. Walczyła z komuną i postkomuną. Była wybitnym naukowcem. W polityce nie miała przyjaciół. Za czerwoną szminką ukrywała dużo więcej, niż tylko bliznę.

PiS układa listy śmierci na wybory do PE. Zaskakujące nazwiska na i poza listami

Partia Jarosława Kaczyńskiego liczy, że wygra eurowybory dzięki popularnym kandydatom. Na listach dojdzie do zmian. Część eurodeputowanych PiS nie dostanie kolejnej szansy. Dwa czynniki mają dopomóc PiS osiągnąć dziesiąte zwycięstwo wyborcze z rzędu.

Wielki powrót Jacka Kurskiego blokowany przez ambitnego Mateusza Morawieckiego

Były prezes TVP wraca do partyjnej polityki, ma dostać miejsce na liście PiS w wyborach europejskich za Danielem Obajtkiem. Ale nie wszystkim w partii to się podoba. Przed zamknięciem list wyborczych trwa w PiS walka buldogów pod dywanem.

Sondaż "Rzeczpospolitej": Zmiany w samorządach. Czy Polacy są z nich dumni?

Zmiany w samorządach są pozytywnie oceniane przez respondentów sondażu IBRIS przeprowadzonego dla „Rzeczpospolitej”. - Polacy nie chcą mieć wyłącznie władzy centralnej - komentuje badania prof. Antoni Dudek.

Trzecia Droga nie idzie do wyborów europejskich z Koalicją Obywatelską

Szymon Hołownia ma ogłosić we wtorek, że Polska 2050 i PSL pójdą na jednej liście w wyborach do PE, ale bez KO. Decyzję ma zatwierdzić jeszcze PSL. Jeśli stałoby się inaczej, Polska 2050 jest zdeterminowana, żeby iść do wyborów samodzielnie.

Prof. Jarosław Flis: Trzaskowski umocnił pozycję i może być kandydatem na prezydenta RP

Na pewno pogłoski o śmierci PiS są przesadzone, ale to nie znaczy, że partia nie jest w kryzysie - komentuje badania exit poll po wyborach samorządowych prof. Jarosław Flis, socjolog, Uniwersytet Jagielloński.

Jacek Nizinkiewicz: Kolejne bezobjawowe zwycięstwo wyborcze PiS, ale Tusk nie może spać spokojnie

Partia Jarosława Kaczyńskiego wygrała wybory samorządowe jedynie teoretycznie. Koalicja Obywatelska i Trzecia Droga będą rządzić w przytłaczającej liczbie sejmików. Tobiasz Bocheński nie będzie nowym Andrzejem Dudą. Ale PiS ma na czym budować.

Dlaczego Donald Tusk zaatakował Andrzeja Dudę, a prezydent nie był dłużny?

Cisza wyborcza nie objęła relacji premiera z prezydentem. 100 dni spokoju między małym a dużym pałacem minęło bezpowrotnie. Teraz będzie tylko gorzej. Czeka nas nowa odsłona wojny polsko-polskiej.

Przyszłość Tuska zależy od wyniku Trzaskowskiego. Czy premier połknie język?

Prezydent Warszawy nie może przyznać, że będzie kandydował na prezydenta Polski nie tylko ze względu na wybory samorządowe, ale też dlatego, że premier może chcieć zamienić mały pałac na duży. W PO mówi się, że Tusk może kandydować na prezydenta RP.

Magdalena Biejat: Nie zakazałabym Marszu Niepodległości

Na gruntach miejskich w stolicy może powstać 10 tysięcy mieszkań pod wynajem za ok. 1500 zł miesięcznie – twierdzi Magdalena Biejat, kandydatka na urząd prezydenta Warszawy, wicemarszałkini Senatu, Lewica Razem.