Jacek Nizinkiewicz

Jacek Nizinkiewicz: PiS uruchomiło efekt domina

Komisja weryfikacyjna scala opozycję, mobilizuje wyborców indyferentnych, a władzy przysparza wewnętrznych i międzynarodowych problemów.

4 czerwca, wstydliwe święto

„Wstydzę się, że w 1989 r. zgodziłem się na wybory 4 czerwca, na karykaturę demokracji, ale musiałem się na to zgodzić” – mówi Lech Wałęsa, były prezydent RP.

Olgierd Łukaszewicz: Mówmy więcej o Unii

– Jestem rozczarowany tym, że do dzisiaj nie wiem, kto zabrania prezydentowi Trzaskowskiemu wywieszenia flagi UE przed ratuszem – mówi Olgierd Łukaszewicz, aktor, fundator My Obywatele Unii Europejskiej – Fundacji im. Wojciecha B. Jastrzębowskiego.

List do przyszłych pokoleń

Kapsułę czasu z listem do przyszłej społeczności Akademii Leona Koźmińskiego i przedmiotami charakterystycznymi dla czasów obecnych zakopano przed uczelnią. Zostanie otwarta za 20 lat.

Polowanie na Donalda Tuska. W piątek głosowanie

W piątek sejmowe głosowanie nad powołaniem komisji weryfikacyjnej, która może uniemożliwić m.in. szefowi PO sprawowanie funkcji premiera i innych stanowisk publicznych. Decydujący głos będzie należał do prezydenta Andrzeja Dudy.

Jarosław Gowin wraca do gry

Agrounia i Porozumienie miały iść wspólnie do wyborów. Ugrupowania poróżniły się o byłego wicepremiera, który chce mieć większe wpływy przed wyborami.

Aleksander Kwaśniewski: Nie pójdę w marszu 4 czerwca

Andrzej Duda wspiera PiS i pewnie będzie to robił w kampanii – mówi Aleksander Kwaśniewski, były prezydent RP.

Jacek Nizinkiewicz: Kłamstwo+ to nie program wyborczy

Warto przeczytać, co PiS pisze drobnym drukiem pod swoimi obietnicami wyborczymi.

Politycy z Solidarnej Polski nie spieszą się do Suwerennej Polski

Politycy starego ugrupowania Zbigniewa Ziobry nie wypełniają deklaracji członkowskich jego nowego ugrupowania. Mają propozycje z PiS.

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski: Skala tuszowania pedofilii w Kościele jest ogromna

To, co znalazło się w archiwach PRL-owskich na temat molestowania małoletnich, to wierzchołek góry lodowej. Mówienie, że oczyszczanie to atak na Kościół, jest odwracaniem pojęć, po to, by chronić sprawców – mówi ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.