Jacek Nizinkiewicz

Jacek Nizinkiewicz: Nowe ucho prezesa

Odwołany w atmosferze skandalu marszałek Sejmu teraz jako szef Kancelarii Premiera będzie pilnował premiera Mateusza Morawieckiego.

Brak porozumienia opozycji z Gowinem

Porozumienie ufa swojemu liderowi, ale z byłym wicepremierem w rządzie PiS nie chcą współpracować pozostałe ugrupowania opozycyjne.

Jan Maria Jackowski: Morawiecki działa na szkodę Polski

PiS zacznie się rozpadać, jeśli straci władzę – uważa Jan Maria Jackowski, senator niezrzeszony, były parlamentarzysta PiS.

Odszedł Jerzy Urban - człowiek zdolny. Do wszystkiego

Mimo podeszłego wieku, był aktywny do samego końca. Zajmował stanowisko w bieżących sprawach i nie uznawał żadnej świętości. Kpił również z samego siebie. Do końca bronił PRL i decyzji gen. Wojciecha Jaruzelskiego o wprowadzeniu stanu wojennego.

Piotr Naimski po dymisji zajmie się budową elektrowni atomowej

Zdymisjonowany pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej, wraz ze współpracownikami, ma zająć się budową elektrowni atomowej w Polsce.

Po posiedzeniu klubu PiS. „Kapiszon, nie ma przełomu”

Nie padło nic poza standardowymi formułkami o mobilizacji, o tym że premier nie zostanie zmieniony, że trzeba być aktywnym w mediach społecznościowych – tak wyjazdowe posiedzenie klubu PiS, które odbyło się we czwartek w Pułtusku, w podcaście „Polityczne Michałki” ocenia Michał Kolanko.

Korwin-Mikke ciąży nawet partii KORWiN

Kontrowersyjny poseł przestanie być liderem własnej partii. Odcina się od niego również Konfederacja, która jeśli chce rządzić z PiS po kolejnych wyborach, musi pozbyć się balastu.

Janusz Korwin-Mikke odchodzi ze stanowiska prezesa partii KORWiN

Dotychczasowy szef partii KORWiN ustąpi za stanowiska prezesa partii, na czele której ma stanąć Sławomir Mentzen - dowiaduje się „Rzeczpospolita”.

Sondaż: 82 proc. Polaków obawia się, że UE potraktuje Polskę jak Węgry

Zdecydowana większość badanych przez IBRiS obawia się, że Unia Europejska może zmniejszyć fundusze wypłacane Polsce.

PO i PiS to partie starego świata

Będziemy współpracować na opozycji i wspólnie stworzymy stabilny rząd – deklaruje Szymon Hołownia, Polska 2050.