Tylko 79 zł za pół roku czytania.
Co zyskasz kupując subskrypcję? - możliwość zakupu tysięcy ebooków i audiobooków w super cenach (-40% i więcej!)
- dostęp do treści RP.PL oraz magazynu PLUS MINUS.
Aktualizacja: 25.03.2025 08:01 Publikacja: 08.03.2022 21:00
Foto: VINCENZO PINTO / AFP
Wojna w Ukrainie trwa już prawie dwa tygodnie. Po obu stronach tego konfliktu zginęli ludzie, kilka milionów Ukraińców musiało opuścić swoje domy, wielu znalazło schronienie w Polsce i innych krajach Europy. Ich dramat zdaje się nie mieć końca.
Przywódcy wielu państw na świecie potępili napaść Rosji na Ukrainę. Duża część z nich jasno i wyraźnie wskazuje, że winnym tego, co się dzieje, jest Władimir Putin.
Na uzbrojone Niemcy patrzymy zwykle przez pryzmat najbliższych zagrożeń, czyli Rosji. Kto będzie jednak kontrolował nowe mocarstwo? Czy próbując rozwiązać jeden problem, nie tworzymy sobie właśnie nowego w bliskiej przyszłości?
Jestem głęboko przekonana, że tyle jest polityki w naszym życiu, ile jej tam wpuścimy. Kiedy więc sięgam po książkę historyczną na temat kolaboracji w dziejach, która rozpoczyna się wstępem o tym, kto za PiS „kolaborował”, nie chcę czytać dalej.
Osamotniona przez USA Unia Europejska staje przed egzystencjalnym zagrożeniem ze strony Rosji. I nie może tolerować agenta Moskwy w swoim gronie. Nie ma w nim miejsca dla Viktora Orbána.
Kto wygra wybory prezydenckie? My, dziennikarze, spotykamy się z tym pytaniem niemal codziennie. Najuczciwszą odpowiedzią są słowa: nie wiadomo. Nikt z nas nie ma daru proroczego.
Przesłanki i czynniki efektywnego wdrażania projektów OZE przez JST uwzględniające kwestie ekonomiczne, środowiskowe i społeczne.
Gdy jest zagrożenie ze strony Rosji i Białorusi, powinny być budowane nie tylko zapory inżynieryjne, ale też pola minowe. Ministrowie państw bałtyckich rekomendują wycofanie się z konwencji ottawskiej, która zakazuje stosowania min przeciwpiechotnych.
W salonach dealerskich sieci Suzuki w całej Polsce ruszyły pokazy premierowych motocykli Suzuki DR-Z4S i DR-Z4SM. Nowe maszyny będzie można zobaczyć w miastach praktycznie w całej Polsce.
Ekosystem start-upowy na Ukrainie kwitnie – wyniki mogą być zaskoczeniem, bo młode, innowacyjne spółki dodają tam gazu, choć wokoło trwają walki.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Po 12-godzinnych negocjacjach USA-Rosja w Rijadzie, we wtorek dojdzie do spotkania delegacji USA i Ukrainy w Arabii Saudyjskiej.
Z opublikowanego przez „The Atlantic” zapisu wymiany zdań najwyższych przedstawicieli administracji USA, prowadzonej za pośrednictwem komunikatora Signal, wynika, że wiceprezydent J.D. Vance miał obiekcje co do ataku USA na cele Hutich w Jemenie.
Ponad 30 lat temu doskonale wpisaliśmy się w globalny system ustanowiony przez USA, co zapewniło nam cywilizacyjny skok, ale i rozleniwiło. Teraz czas przebudzić się ze snu. To może mieć dla nas… bardzo pozytywne konsekwencje.
Trzy delegacje - Ukrainy, Rosji i Stanów Zjednoczonych - spotkały się w Arabii Saudyjskiej, by rozmawiać. Choć do końca nie wiadomo było o czym.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy ukraińskie drony atakowały m.in. obwód rostowski, a rosyjskie - obwody kijowski i zaporoski.
To jest wojna totalna. Jedna z najbrutalniejszych, jakie widziałem – mówi szef brukselskiego biura Lekarzy bez Granic Christopher Stokes, który w ostatnim ćwierćwieczu był świadkiem kilkunastu konfliktów na świecie
Dowództwo Sił Obronnych Izraela przygotowuje plany ponownego podboju Strefy Gazy, które miałyby skutkować ostatecznym pokonaniem Hamasu i długotrwałą okupacją enklawy. - Biden chciał, żebyśmy zakończyli wojnę. Trump chce, żebyśmy ją wygrali - mówi izraelski urzędnik.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas