Aktualizacja: 12.05.2015 22:43 Publikacja: 12.05.2015 22:00
Foto: Fotorzepa, Michał Walczak Michał Walczak
Nie wiadomo, na jak długo ministrowi finansów i premierowi starczy pomysłów w wyszukiwaniu źródełek, które nie wyschły do końca. Chyba ten moment jest blisko, skoro zobowiązania wobec Międzynarodowego Funduszu Walutowego rząd spłacił pieniędzmi z MFW, czyli środkami na naprawdę czarną godzinę.
Koniec maja może okazać się najbardziej krytyczny, bo mimo zapewnień, że negocjacje z eurogrupą nieustannie posuwają się do przodu, to nadal do ich finału jest bardzo daleko. I nowej transzy pomocowej nie widać. A pieniądze z MFW miały zostać wykorzystane na wypłaty pensji dla administracji oraz emerytur, zaś sam fundusz miał wyrazić zgodę na wykorzystanie tych środków ostatniej szansy. Ale Janis Warufakis doszedł do wniosku, że MFW sam sobie by nie odmówił. I nie odmówił. Tyle że nakazał uzupełnienie w ciągu kilku tygodni. Ciekawe, gdzie rząd znajdzie na to środki.
GUS opublikował właśnie dane na temat stanu polskiej gospodarki w II kwartale. I nie są to wcale dane bardzo optymistyczne, choć na pierwszy rzut oka mogą się takie wydawać.
Brytyjski magazyn „What Car?” opublikował kolejną odsłonę swojego rankingu „Reliability Survey”, w którym 30 tysięcy właścicieli przekazało swoje opinie na temat aut. Jak wypadło Suzuki? Niezawodnie!
Raty kredytów wyższe nawet o połowę? Choć prawdopodobieństwo takiego scenariusza nie jest dziś wysokie, nie jest on jednak niemożliwy.
Homo oeconomicus zaczął być prezentowany jako „bezduszna" i „agresywna" maszyna do kalkulowania kosztów i korzyści, działająca wedle zasady, że ekonomiczny cel, czyli maksymalizacja własnych korzyści, uświęca środki.
Nikt od 20 lat tak bardzo nie nakręcił wzrostu cen w Polsce, jak pandemia pod rękę z lekceważącą inflację Radą Polityki Pieniężnej.
Klienci Warty mają możliwość leczenia nowotworów przy użyciu najnowocześniejszych metod na świecie. Ubezpieczenie Leczenie za granicą Plus może pokryć związane z tym koszty nawet do 2 mln euro.
Analiza skutków rządów 50 populistycznych liderów, w różnych okresach i krajach, wykazała, że ich ambitne plany kończą się nieodmiennie trwałym spowolnieniem wzrostu.
Dobry program księgowy to podstawa funkcjonowania biura rachunkowego. Jego podstawowym zadaniem jej ułatwienie i przyspieszenie pracy księgowych. Dzięki temu, że program wykonuje podstawowe, powtarzalne zadania, profesjonaliści mogą się skupić na bardziej skomplikowanych zadaniach, lub zaoferować swoje usługi większej liczbie klientów.
Złoty imponuje siłą. Kurs euro jest najniższej od ponad pięciu lat. Skąd ten ruch?
Grecki parlament debatuje nad przepisami, które mają wesprzeć walkę z suszą. Plany zakładają między innymi napełnianie basenów hotelowych nie słodką, ale słoną wodą z morza.
O wspólnocie praktyków, która pozwala się prawnikom usłyszeć, i holistycznym spojrzeniu na konflikt, które ma ułatwić rozwiązywanie sporów.
W wyniku audytu prokuratura będzie miała naprawdę dużo do roboty i przykre jest tylko to, że w sprawach, w których sama naruszyła prawo.
Dekada wystarczyła, aby prawnicy przekonali się do popularności.
Prawidłowe funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości wymaga dobrej współpracy zawodów prawniczych.
Kwalifikacja działań nieuczciwych klientów przy kasie samoobsługowej od lat sprawia problemy.
Szwedzki rząd rozważa zakaz używania mediów społecznościowych dla nastolatków na wzór rygorów stosowanych w Australii.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas