Fortunę Buffetta podliczono na 63,4 miliarda dolarów, a w tym roku wzrosła ona o 4,3 proc. Kontrolowana przez niego spółka Berkshire Hathaway w 2013 r. zarobiła rekordowe 19,5 miliarda dolarów, a w minionym tygodniu jej akcje podskoczyły najbardziej od 14 miesięcy, kiedy Buffett powiedział inwestorom, że prawdziwa wartość jego firmy rośnie szybciej niż pokazują to wskaźniki.
- Wartość jego kluczowych biznesów wciąż rośnie - wskazuje Patrick Brennan z Hutchison Capital Management. Jego zdaniem w tej sytuacji zakup kolejowej firmy Burlington Northern Santa Fe z każdym dniem staje się coraz tańszy. W czwartek na zamknięciu sesji na nowojorskiej giełdzie NYSE akcje Berkshire Hathaway kosztowały 185 750 dolarów za sztukę.
Od początku 2014 r. majątek Meksykanina Carlosa Slima, który do maja 2013 r. był najbogatszym człowiekiem na świecie, stopniał o 10,9 miliarda dolarów do 62,9 mld USD. Takiej straty nie poniósł żaden z 300 miliarderów obecnych w Bloomberg Billionaires Index.
Carlos Slim utracił pozycję wicelidera, głównie z powodu spadku kursu akcji jego firmy telekomunikacyjnej America Movil, największego operatora telefonii komórkowej na zachodniej półkuli. Od początku roku kapitalizacja tego giganta obniżyła się o 14 proc., gdyż regulatorzy rynku meksykańskiego starają się ograniczyć dominację America Movil. Wprowadzono nowe zasady kształtowania cen, a jednocześnie firma Slima musi udostępnić konkurentom swoją infrastrukturę.
Warren Buffett w 2006 r. ogłosił, że większą część swojego majątku przekaże na cele dobroczynne. Od tego czasu wiele akcji Berkshire Hathaway przekazał na rzecz Bill and Melinda Gates Foundation. Według czwartkowego kursu zamknięcia ich wartość wynosiła ponad 30 miliardów dolarów.