Donat Szyller

Wzrosty za Oceanem, pomogły Chiny

Poniedziałkowy handel amerykańskie indeksy kończą na plusie. Pomogły informacje o otwarciu dla zagranicznych inwestorów dostępu do rynku chińskiego wartego 3,9 mld dol. i lepsze od oczekiwań wyniki firm

Amerykańskie ETF zaatakują Chiny

Amerykańskie ETF walczą o dostęp do chińskiego (kontynent alnego) rynku akcji i obligacji o wartości 9 bilionów dolarów. Zarządzający na potęgę rejestrują nowe fundusze. Skąd ten pęd?

Tesco zaszkodziło Buffettowi

Berkshire Hathaway, wehikuł inwestycyjny kierowany przez miliardera Warrena Buffetta w trzecim kwartale 2014 r. zanotował spadek zysku spowodowany stratami gorszymi rezultatami z działalności inwestycyjnej

Spółki z S&P500 biją rekordy

Amerykańskie spółki obecne w indeksie szerokiego rynku Standard&Poor's500 poprawiają zyski w najszybszym tempie od czterech lat. O czym to świadczy?

Norweska giełda energii

Jest źle, ale wszystko wskazuje, że sytuacja norweskiej giełdy energii, najstarszej na świecie, jeszcze się pogorszy.

PKB a Standard&Poor’s500

Od prawie sześciu lat jeden z najpotężniejszych rynków byka współistnieje z najsłabszym ożywieniem gospodarki amerykańskiej od zakończenia drugiej wojny światowej. Październikowa wyprzedaż na Wall Street pokazuje jak bardzo inwestorzy chcą to zmienić.

Rekordowy odpływ funduszy ze strefy euro

Mario Draghi, prezes Europejskiego Banku Centralnego osłabiając euro chce ożywić gospodarkę strefy euro i uniknąć deflacji. Cena jest wysoka, gdyż mamy do czynienia z niezwykle szybką rejteradą inwestorów pozbywających się aktywów denominowanych we wspólnej walucie.

Co Fed zrobi z olbrzymią górą obligacji?

Amerykańska Rezerwa Federalna niebawem skończy skup obligacji skarbowych i hipotecznych z rynku. A co się stanie z jej bilansem, który obciążają papiery o rekordowej wartości 4,48 biliona dolarów skupowane od listopada 2008 r. ?

Urodzaj trufli

Nawet w okresie najdłuższej od drugiej wojny światowej zapaści gospodarczej włoscy smakosze mają powody do świętowania. W tym roku wyjątkowo obrodziły trufle.

Wracają wojny walutowe

Wojny walutowe powróciły. Tym razem ich celem nie jest batalia o wzrost gospodarczy, lecz o wzrost cen.