Poniedziałkowy handel Dow Jones Industrial Average zakończył wzrostem o 0.23 proc. do 17,613.58 pkt., S&P 500 zyskał 0.31 proc. do 2,038.25 pkt. a technologiczny Nasdaq Composite wzrósł o 0.41 proc. do 4,651.62 pkt.

Mark Kepner, makler w Themis Trading, uważa, że akcjom służą dane za ubiegły kwartał, które pokazały, iż amerykańska gospodarka rośnie stabilnie, fakt, że ropa utrzymuje się na poziome poniżej 80 dol., konsumenci mają dobre nastroje a stopy procentowe są na niskich poziomach.

Inwestorom pomogły, również informacje z Kraju Środka. Od 17 listopada 2014 r. zagraniczni inwestorzy indywidualni będą mogli inwestować w akcje notowane na giełdach kontynentalnych Chin.

Chińscy regulatorzy zaakceptowali plan połączenia giełd w Szanghaju i Hong Kongu. Zagraniczni inwestorzy indywidualni będą mieć dostęp do rynku na którym obroty dziennie szacowane są na 3,9 mld dol.

Do wzrostów indeksów przyczyniły się lepsze od oczekiwań wyniki za ubiegły kwartał. Spośród dotychczas zaprezentowanych rezultatów spółek wchodzących w skład S&P500 80 proc. miało wyższy zysk od oczekiwanego a 60 wyższe przychody - wynika z danych zebranych przez agencję Bloomberg.

Najmocniej bo aż 76,33 proc. spadały akcje Dendreon po tym jak firma biotechnologiczna ogłosiła niewypłacalność i zwróciła się ochronę przez wierzycielami (Chapter 11).

O 1,7 proc. spadały akcje General Motors, po informacjach o wymianie wadliwych stacyjek zapłonowych w autach Chevrolet Cobalts.