Grażyna Wołczyńska

FC Chelsea ma nowych właścicieli. Rekordowa cena za "The Blues"

Klub piłkarskiej ekstraklasy angielskiej został kupiony przez konsorcjum kierowane przez Todda Boehly'ego, amerykańskiego miliardera, który jest już współwłaścicielem Los Angeles Dodgers - poinformowano w komunikacie. Cena 2,5 miliarda funtów jest najwyższą, jaką kiedykolwiek zapłacono za drużynę.

Trująca pigułka Twittera. Obrona przed Muskiem

Zarząd serwisu społecznościowego zaaprobował zmiany w statucie firmy mające ochronić spółkę przed wrogim przejęciem. Zmiany nazywane "trującą pigułką", przyjęto dzień po tym, jak miliarder Elon Musk zaoferował przejęcie Twittera za 54,20 dol. za akcję, czyli za ok. 43 mld dol. Zarząd głosował jednogłośnie za przyjęciem nowego statutu.

Litwa jako pierwszy kraj UE bez rosyjskiego gazu

W odpowiedzi na szantaż energetyczny Rosji w Europie i wojnę na Ukrainie, Litwa całkowicie zrezygnowała z rosyjskiego gazu

Premier Chin ogłosił cel wzrostu PKB na 2022 r. Wzrosną wydatki na wojsko

W 2022 PKB Chin ma urosnąć o około 5,5 proc. - taki plan przedstawił premier Li Keqiang. Państwo ma także zwiększyć budżet obronny o 7,1 proc. Spaść ma deficyt budżetowy – do 2,8 proc. PKB wobec 3,2 proc. w 2021 r.

Obniżka VAT i dodatkowy przelew do pensji

Na sobotniej konferencji prasowej rzecznik rządu Piotr Mueller zapewnił, że osoby, które na skutek Polskiego Ładu dostały niższe wynagrodzenia, już w przyszłym tygodniu zaczną otrzymywać przelewy z wyrównaniem

Łukasz Hardt z RPP: dynamika cen będzie spadać

- Przez szczyt inflacyjny przechodzimy obecnie. Inflacja przez kilka kwartałów będzie podwyższona, ale (...) dynamika cen będzie spadała - powiedział członek Rady Polityki Pieniężnej prof. Łukasz Hardt.

Prezes Banku Anglii przeprasza za drożyznę

Prezesowi Banku Anglii jest "bardzo przykro", że koszty życia w Wielkiej Brytanii rosną, i jak przewiduje bank do kwietnia 2022 r. inflacja sięgnie 5 proc.

Biden ma pieniądze na infrastrukturę

Prezydent Joe Biden uchwalenie swojego przełomowego pakietu wydatków na infrastrukturę o wartości 1 bln dolarów okrzyknął "monumentalnym krokiem naprzód".

Shaq sprzedał rezydencję na Florydzie

Legenda koszykówki Shaquille O'Neal sprzedał mega rezydencję na Florydzie za 11 milionów dolarów. To zniżka o około 60 proc. w porównaniu z pierwotną ceną wynoszącą 28 milionów dolarów.

Ekstradycji do USA nie będzie. Wiceprezes Huawei już w Chinach

Wiceprezes Huawei i Departament Sprawiedliwości USA zawarli w piątek porozumienie o warunkowym zawieszeniu postępowania o oszustwo, które było podstawą wniosku ekstradycyjnego Meng Wanzhou w Kanadzie