Grażyna Wołczyńska

UBS na ratunek Credit Suisse. Bank centralny pomoże

Pod wpływem nacisku władz szwajcarskich UBS zgodził się kupić swojego pogrążonego w kryzysie rywala Credit Suisse. Wartość transakcji nie została ujawniona od razu. Umowa zakłada 100 miliardów franków wsparcia płynnościowego dla fuzji banków

Morgan Stanley obniża wynagrodzenie prezesowi po spadku zysków

Amerykański bank inwestycyjny Morgan Stanley zapłacił szefowi Jamesowi Gormanowi 31,5 mln dolarów za pracę w 2022 roku, co oznacza spadek o 10 proc. wobec 35 mln dolarów rok wcześniej. Obniżka nastąpiła po tym jak bank odnotował niższe przychody i zyski.

Nowozelandczycy przez ceny jajek polują na kury

W ciągu ostatniego roku ceny jaj gwałtownie wzrosły na całym świecie. Ptasia grypa zdziesiątkowała stada kurcząt, a na skutek wojny Rosji z Ukrainą wzrosły ceny energii i paszy dla zwierząt. Niedobór jaj sprawia, że Nowozelandczycy zaczynają kupować własne kury.

Meta zapłaci 725 mln dolarów w ramach ugody w sprawie Cambridge Analytica

Koncern Meta, który jest właścicielem Facebooka, Instagrama i WhatsApp, zgodził się zapłacić 725 milionów dolarów, aby rozstrzygnąć pozew zbiorowy oskarżający firmę o umożliwienie Cambridge Analytica i innym stronom trzecim dostępu do prywatnych informacji o użytkownikach oraz wprowadzanie użytkowników w błąd co do swoich praktyk w zakresie prywatności.

Zimowa burza spowija USA, świąteczne podróże mocno utrudnione

Arktyczna zima zaatakowała Stany Zjednoczone przynosząc oślepiające zamiecie, marznący deszcz, powodzie i zagrażające życiu zimno, które spowodowało chaos i utrudnienia dla podróżujących na święta Bożego Narodzenia.

Kaczyński: najważniejsze jest bezpieczeństwo, w tym energetyczne

Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas spotkania z mieszkańcami Katowic, poruszył kwestię polityki klimatycznej. - W sprawie górnictwa ważne są unijne wytyczne i zmiany klimatyczne, ale istotna jest też obecna sytuacja polityczna. Podkreślam, że dla nas najważniejsza jest sprawa bezpieczeństwa, w tym energetycznego - będziemy tego bronić! - mówił prezes PiS.

Elizabeth Holmes skazana. Zamiast szybkich badań krwi, 11 lat więzienia

Elizabeth Holmes była jedną z największych gwiazd korporacyjnego feminizmu. Snobowała się na kobiecą wersję Steve'a Jobsa. Założona przez nią spółka biotechnologiczna Theranos miała zrewolucjonizować medycynę. W piątek sąd w kalifornijskim San Jose uznał ją winną wprowadzenia w błąd inwestorów, którzy przekazali pieniądze na rozwój jej firmy

Incydent w Przewodowie. Czy rynek zareaguje wyprzedażą polskich aktywów?

Jeśli potwierdzi się, że na polską ziemię spadły rosyjskie rakiety, inwestorzy mogą w środę rano wyprzedawać polskie aktywa.

FC Chelsea ma nowych właścicieli. Rekordowa cena za "The Blues"

Klub piłkarskiej ekstraklasy angielskiej został kupiony przez konsorcjum kierowane przez Todda Boehly'ego, amerykańskiego miliardera, który jest już współwłaścicielem Los Angeles Dodgers - poinformowano w komunikacie. Cena 2,5 miliarda funtów jest najwyższą, jaką kiedykolwiek zapłacono za drużynę.

Trująca pigułka Twittera. Obrona przed Muskiem

Zarząd serwisu społecznościowego zaaprobował zmiany w statucie firmy mające ochronić spółkę przed wrogim przejęciem. Zmiany nazywane "trującą pigułką", przyjęto dzień po tym, jak miliarder Elon Musk zaoferował przejęcie Twittera za 54,20 dol. za akcję, czyli za ok. 43 mld dol. Zarząd głosował jednogłośnie za przyjęciem nowego statutu.