Grażyna Wołczyńska

Redaktor online

Berkshire Hathaway gromadzi gotówkę. Buffett pozbywa się akcji

Berkshire Hathaway, amerykański holding, za którym stoi Warren Buffett, odnotował w I kwartale tego roku wzrost zysku operacyjnego o 39 proc. Rezerwy gotówkowe osiągnęły rekordowy pułap 188 mld. Szczególnie dobrze spisały się spółki ubezpieczeniowe.

W niedzielę, 28 kwietnia, sklepy otwarte. Okazja do zaopatrzenia się na majówkę

W najbliższą niedzielę Polacy będą mogli uzupełnić zapasy na majowe spotkania przy grillu. To dlatego, że zakaz handlu nie obowiązuje w ostatnią niedzielę przypadającą w styczniu, kwietniu, czerwcu i sierpniu, niedzielę bezpośrednio poprzedzającą pierwszy dzień Wielkanocy oraz w kolejne dwie niedziele poprzedzające pierwszy dzień Bożego Narodzenia.

Wraca wyższy VAT na żywność. Taniej u kosmetyczki

Z końcem marca wygasło rozporządzenie, na mocy którego produkty żywnościowe zostały objęte obniżoną, zerową stawką VAT. Tym samym od poniedziałku stawka VAT na żywność wynosi znowu 5 proc. Usługi branży beauty opodatkowane są natomiast niższą, 8 proc. stawką VAT.

Tusk: kwota wolna 60 tys. w tym roku nie jest możliwa, ale będzie faktem

W tym roku kwota wolna na poziomie 60 tys. zł nie jest możliwa ze względów finansowych - poinformował premier Donald Tusk na konferencji po posiedzeniu rządu. Dodał, że rząd nie rezygnuje z tego projektu i w przyszłym roku wróci do niego. Tusk wskazał, że w czasie obecnej kadencji rządu kwota wolna na poziomie 60 tys. zł "będzie faktem".

Do Biedronki dziś lepiej z gotówką. Kasy samoobsługowe nie działały

Klienci sieci Biedronka w sobotę przez kilka godzin zgłaszali problemy z dokonywaniem płatności kartami. Nie działały kasy samoobsługowe. Po południu firma poinformowała o usunięciu awarii.

Reddit wchodzi na giełdę. Celuje w wycenę na poziomie 6,5 mld dol.

Założona w 2005 r. przez Alexisa Ohaniana i Steve’a Huffmana platforma społecznościowa Reddit szykuje się do debiutu na NYSE. Jest to ostatnia z wczesnej generacji firm z branży mediów społecznościowych, która dąży do oferty publicznej.

Założyciel FTX za kratkami, ofiary czeka miła niespodzianka

Zaskakujący obrót w sadze o upadku giełdy kryptowalut FTX. Byli klienci mają powody, by wierzyć w odzyskanie swoich pieniędzy.

Sójka odszedł z RN Orlenu, Gniatkowski zamiast partii wybiera biznes

- Dla czystości sytuacji – jednostronnie zaprzestaję ze skutkiem natychmiastowym aktywności partyjnej, o czym dziś powiadomię swoje koło partyjne. Dziś nie będę uczestniczył w głosowaniach na forum Rady Regionu. Fachowcem (radcą prawnym) się jest, a członkiem partii tylko się bywa - napisał w sobotę na platformie X prawnik i działacz Polski 2050 Michał Gniatkowski, członek Rady Nadzorczej Enea SA.

Rolnicy zawieszają protest w Medyce. Ministerstwo spełni postulaty

Rolnicy z "Oszukanej Wsi" podpisali w sobotę porozumienie z ministrem rolnictwa i rozwoju wsi Czesławem Siekierskim. Szef resortu zobowiązał się do spełnienia postulatów rolników.

Miliarder Ratcliffe przejmuje udziały w Manchesterze United

Angielski klub ogłosił właśnie finalizację sprzedaży pakietu mniejszościowego. Ponad rok po wystawieniu na sprzedaż, Manchester United poinformował w niedzielę, że brytyjski miliarder Jim Ratcliffe zgodził się na zakup mniejszościowego pakietu udziałów w Manchesterze United