Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 21.06.2016 21:58 Publikacja: 21.06.2016 21:36
Martin Reichel, członek zarządu HSBC Bank Polska, podsumował wnioski z konferencji
Foto: Fotorzepa
David Bloom, główny strateg walutowy HSBC, mówił o perspektywach dolara i euro
Foto: Fotorzepa
Andrzej Raczko, członek zarządu Narodowego Banku Polskiego: - Od momentu wprowadzenia w Polsce reżimu płynnego kursu walutowego interwencje NBP nigdy nie były używane jako instrument polityki pieniężnej, tak jak to się działo np. w Czechach.
Foto: Fotorzepa
Fabio Balboni, ekonomista ds. Europy w banku HSBC: - Wyniki serii zbliżających się głosowań i wyborów w krajach strefy euro przesądzą o tym, czy utrzyma się środowisko sprzyjające kontynuacji reform.
Foto: Fotorzepa
Sławomir Dudek, dyrektor Departamentu Polityki Makroekonomicznej MF: - Fundamenty polskiej gospodarki wyglądają przyzwoicie. Jeśli chodzi o tempo wzrostu, jesteśmy wśród liderów UE, zarówno według naszych prognoz, jak i Komisji Europejskiej.
Foto: Fotorzepa
Tomasz Kaczor, główny ekonomista Banku Gospodarstwa Krajowego: - Niepokoi mnie stosunkowo niska dynamika inwestycji w Polsce. Hamuje ją głównie niepewność spowodowana czynnikami zewnętrznymi, do których dokładamy kilka wewnętrznych problemów.
Foto: Fotorzepa
Łukasz Kwiecień, wiceprezes zarządu TFI PZU: - Uderza mnie wciskanie Polski do tego samego pudełka, co Rosji i Turcji. Z całym szacunkiem do tych państw, my jesteśmy w innym punkcie rozwoju, nawet jeśli ostatnio wzrosło w Polsce ryzyko polityczne.
Foto: Fotorzepa
Mathew O’Neill, ekspert ds. rozwiązań finansowych dla sektora energetycznego w Grupie HSBC: - Wzrost konsumpcji ropy przez kraje spoza OECD w połączeniu ze stabilizacją jej podaży będzie prowadził do stopniowego wzrostu jej cen.
Foto: Fotorzepa
Foto: Rzeczpospolita
Polska w ostatniej dekadzie zyskała status europejskiej zielonej wyspy. W tym czasie w Stary Kontynent uderzył najpierw globalny kryzys finansowy, a potem kryzys fiskalny lokalnego chowu. W obu przypadkach Polska gospodarka uniknęła recesji definiowanej jako dwa z rzędu kwartalne spadku PKB.
Dziś zewnętrzne otoczenie znów nie jest dla polskiej gospodarki łaskawe. I znów są dobre powody, aby wierzyć, że mimo to koniunktura nad Wisłą pozostanie dobra. Takie wnioski płyną z konferencji „Polska, Europa, świat. Globalne scenariusze a polska gospodarka", zorganizowanej w miniony czwartek przez HSBC Bank Polska oraz „Rzeczpospolitą" pod patronatem honorowym Ministerstwa Finansów.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Z technologii przetwarzania w chmurze korzysta dziś siedem na dziesięć jednostek administracji publicznej. Więce...
Hutnictwo to strategiczna gałąź gospodarki, której znaczenie, w związku z transformacją energetyczną, będzie tyl...
Niepewność – to słowo eksperci powtarzają jak mantrę próbując wyjaśnić, co dzieje się na polskim rynku pracy. Ko...
Największy polski emitent gazów cieplarnianych przedstawił swoją strategię do 2035 roku. Węgiel w niej jest i go...
Moda na motocykle przybiera na sile już od kilku lat. W ubiegłym roku liczba nowych rejestracji była dwa razy wyższa niż pięć lat wcześniej.
Sekując lotnisko w Modlinie partia Jarosława Kaczyńskiego – paradoksalnie – osłabiła szanse na sukces swojego sz...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas