Zakażenie wykryto u prezydenta w czasie rutynowo wykonywanego testu - poinformował rzecznik rządu Botswany.

Według informacji przekazanych przez Johna-Thomasa Dipowe, p.o. sekretarza rządu ds. komunikacji, u prezydenta nie stwierdzono objawów zakażenia. Stan jego zdrowia ma być obecnie szczegółowo monitorowany przez lekarzy.

W czasie, gdy prezydent będzie przebywał w izolacji, obowiązki prezydenta kraju przejmie wiceprezydent, Slumber Tsogwane.

Czytaj więcej

Botswana: Niemal wszystkie zakażenia Omikronem są bezobjawowe

Liczba zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w Botswanie wzrosła gwałtownie po tym, jak w kraju tym pojawił się wariant Omikron (Botswana była obok RPA jednym z pierwszych państw świata, w którym wykryto obecność tego wariantu). Obecnie w ciągu trzech dni w Botswanie wykrywanych jest średnio 2,5 tys. nowych zakażeń - przed pojawieniem się wariantu Omikron liczba ta wynosiła 300.

Jednak - jak podkreślają władze - mimo dużego wzrostu liczby zakażeń, liczba hospitalizacji chorych na COVID-19 nie wzrosła gwałtownie.

71 proc.

Tylu mieszkańców Botswany jest w pełni zaszczepionych na COVID

W Botswanie w pełni zaszczepiono na COVID-19 71 proc. z ok. 1,3 mln mieszkańców kraju.

29 grudnia władze poinformowały o rozpoczęciu szczepień trzecią dawką szczepionki na COVID-19. Do szczepień dopuszczono też osoby niepełnoletnie powyżej 12. roku życia.

Autopromocja
ORZEŁ INNOWACJI

Zgłoś swój projekt w konkursie dla startupów i innowacyjnych firm

WEŹ UDZIAŁ