Badanie przeprowadzono w październiku, przed pojawieniem się wariantu Omikron, który wywołał w Wielkiej Brytanii kolejną falę zakażeń koronawirusem. Z sondażu wynikało, że 74 proc. ankietowanych regularnie pracuje za darmo w nadgodzinach, w związku z deficytem rąk do pracy w szpitalach, a 17 proc. wyrabia darmowe nadgodziny na każdej zmianie.
37 proc. ankietowanych pielęgniarzy i pielęgniarek przyznaje, że nie byli w stanie wykorzystać całego, przysługującego im urlopu wypoczynkowego.
Czytaj więcej
W tygodniu zakończonym 26 grudnia liczba zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 na świecie wzrosła o 11 proc. - wynika z najnowszego raportu WHO.
68 proc. ankietowanych przyznało, że czują się pod zbyt dużą presją ze względu na ogrom pracy, a 62 proc. - że nie są w stanie zapewnić pacjentom takiej opieki, jaką by chcieli.
77 proc. ankietowanych przyznaje, że chodzi do pracy w sytuacji, gdy powinni udać się na zwolnienie lekarskie, przy czym 67 proc. z tych osób uskarża się na dolegliwości związane ze stresem, a 38 proc. - na problemy ze zdrowiem psychicznym.