Przed namiotem Paysant umieścił tabliczkę z napisem "Strajk głodowy".

Mężczyzna tłumaczy, że nie jest przeciw samym szczepieniom na COVID-19, lecz sprzeciwia się zmuszaniu ludzi do szczepienia pod groźbą utraty pracy.

- Ciężko się z tym pogodzić. Zostało to brutalnie narzucone - mówi.

Minister zdrowia Francji, Olivier Veran poinformował w czwartek, że ok. 3 tysięcy pracowników placówek ochrony zdrowia i domów opieki nie zaszczepiło się przeciw COVID-19 do środy, czyli do dnia od którego osoby niezaszczepione pracujące w tych placówkach są wysyłane na bezpłatne urlopy.

Czytaj więcej

Francja: Prezydent Macron ogłosił obowiązek szczepień dla pracowników służby zdrowia

Do protestującego przed klasztorem Paysanta dołączył już drugi mężczyzna, który również informuje o rozpoczęciu strajku głodowego.

Paysant w przeszłości brał udział w protestach tzw. Żółtych Kamizelek - demonstracjach przeciwko polityce prezydenta, Emmanuela Macrona3

3 tys.

Tylu pracowników ochrony zdrowia i domów opieki we Francji nie zaszczepiło się na COVID-19

Teraz ma nadzieję, że jego strajk głodowy wzmocni głos zwykłych ludzi, którzy czują się źle z obowiązkiem szczepienia na COVID-19.

Autopromocja
CFO Strategy & Innovation Summit 2021

To już IV edycja kongresu dla liderów świata finansów

WEŹ UDZIAŁ

- Oglądam telewizję i widzę, że ludzie, którzy są przeciw i ludzi, którzy wyrażają wątpliwości są przedstawiane jako wyznawcy teorii spiskowych. Mam nadzieję na debatę publiczną w tej sprawie - podkreślił.