Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 16.06.2025 09:48 Publikacja: 29.11.2023 15:01
Foto: Fotorzepa/J.Dudek
Sytuacja na rynku nieruchomości w październiku zaczęła się nieco uspokajać. Po raz pierwszy od lipca, kiedy to wystartował program „Bezpieczny kredyt 2 proc., wzrosła liczba ogłoszeń sprzedaży mieszkań - z 99 617 do 103 823 – wynika z raportu Expandera i Rentier.io. Ofert przybywało szybciej niż ich ubywało.
Autorzy raportu Expandera i Rentier.io przewidują, że końcówka roku przyniesie kolejny boom na rynku. - Kończą się pieniądze na dopłaty z „Bk 2 proc.” Wiele osób przyspiesza więc decyzję o zakupie nieruchomości – wyjaśniają. – Trzeba też pamiętać, że wzrosło oprocentowanie zwykłych kredytów hipotecznych.
Średnia transakcyjna cena lokali w Warszawie w III kwartale to już niemal 13 tys. zł za mkw., o 7,91 proc. więce...
Sprzedający używane mieszkania chcą za nie coraz więcej. Nie na każdym robi wrażenie żywy pieniądz.
Klient, który w grudniu mógł kupić w stolicy 50-metrowe mieszkanie, dziś za tę cenę kupi 42 mkw. W Trójmieście i...
Średnie ceny ofertowe lokali na rynku wtórnym w Krakowie wzrosły aż o 34 proc., w Warszawie – o niemal 21 proc.
Polski bank z wyróżnieniem w kategorii Metaverse. Międzynarodowe jury doceniło innowacyjną kampanię Pekao dla młodych klientów.
Część sprzedających lokale nie chce słyszeć o tanim kredycie. Na wypłaty trzeba długo czekać. Wygrywają gotówkow...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas