Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 15.12.2024 04:48 Publikacja: 02.02.2023 21:00
Foto: Mat.prasowe
Kiedy wchodziliście do Polski w 2017 r., to była inna epoka: biura elastyczne, coworking były nowinką. Po pandemii, w czasie pracy hybrydowej, te trendy przenikają do głównego nurtu. Oczywiście nie jest to transformacja 1: 1, ale co dziś odróżnia te dwa kiedyś mocno odrębne światy?
W dalszym ciągu kluczowa jest kwestia elastyczności, tradycyjny najem jest wciąż skupiony na umowach długoterminowych. Biura flex to możliwość skalowania się w dowolnym momencie, dostosowania – zwiększania i zmniejszania – powierzchni do potrzeb. Mamy możliwość podpisania umowy nawet na jeden miesiąc. Co więcej, klient dostaje w pełni wyposażone biuro, można powiedzieć, że to formuła „plug and play”, wystarczy przynieść ze sobą sprzęt, na którym się pracuje. Resztę gwarantujemy.
Model hybrydowy przyjął się na dobre i wniknął do DNA pracowników biurowych – powiedziała w programie #RZECZoNIERUCHOMOSCIACH Ewelina Kałużna, szefowa zespołu ds. strategicznego doradztwa dotyczącego miejsc pracy w spółce biurowej Skanska.
Coworking przestaje być domeną środowiska startupowego. Coraz częściej przyciąga dużych klientów korporacyjnych.
Wybór miejsca i sposobu pracy, opieka medyczna, ale i komfortowe biuro ze świetnym adresem – tego chce pracownik.
Zainteresowaniem cieszą się biura, które ewoluują razem z najemcą. Można je dostosować do zmieniających się potrzeb.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Ceny materiałów wykończeniowych tak wystrzeliły, że na urządzenie metra biura od zera często nie wystarczy 1 tys. euro.
Niemal 1,5 tys. mieszkań w sześciu etapach. Osiedle Apartamenty Krakowska we Wrocławiu wybuduje Robyg.
Od 12 grudnia można składać wnioski o dotacje w ramach programu "Czyste Powietrze dla powodzian" - przekazał Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Ustawy mieszkaniowe – polaryzujące i rozgrzebane. Te o uwolnieniu gruntów, regulacji krótkiego najmu, REIT-ach – bardziej lub mniej zasygnalizowane. A to nie wszystkie otwarte fronty. Jaki jest bilans po 12 miesiącach?
Kupujący wstrzymywali się z transakcjami, sprzedający próbowali grać na czas, utrzymując ceny na wysokim poziomie.
Hale w województwie łódzkim chcą wynajmować firmy produkcyjne, logistyczne i handlowe. Popyt w porównaniu z analogicznym okresem ub.r. wzrósł aż o 72,5 proc.
Informacje z portali internetowych potwierdzające rezerwację czy zawierające opinię najemcy to dopuszczalne i wiarygodne dowody, że w bloku są mieszkania wynajmowane krótkoterminowo.
Przydałoby się więcej spotkań z ekspertami i powołanie stałych grup roboczych dotyczących np. prawa budowlanego oraz ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym – ocenia ekspert Komitetu ds. Nieruchomości Krajowej Izby Gospodarczej.
Trzy wyzwania podatkowe. Rynek czeka na rozstrzygnięcia.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas