Aktualizacja: 19.03.2025 19:39 Publikacja: 24.11.2022 21:24
Foto: mat. pras.
Ile osób, tyle opowieści o sposobie świadczenia pracy i korzystania z biura. Czy z badań wyłania się już jakiś ustabilizowany obraz rynku w tym zakresie?
Doświadczamy chyba historycznej zmiany, na pewno bezprecedensowej, kiedy model pracy stał się bardzo istotnym czynnikiem. Proszę mi wierzyć, kiedy dziś zapraszamy kandydata na rozmowę o pracę, to pierwsze pytanie, które on zadaje, dotyczy tego, w jakim modelu praca ma być świadczona. Odpowiedź bardzo często przesądza o przyjęciu oferty lub nie. W ostatnich badaniach widać, że model hybrydowy przyjął się na dobre. Co ważne, te badania nie są już obarczone pewnym błędem – bo wcześniej model pracy był wymuszony sytuacją, nakazami, zakazami. Odsetek osób, które pracują w modelu hybrydowym, dalej rośnie, w ciągu roku o prawie 30 pkt proc., śmiało możemy mówić, że prawie 60 proc. pracowników pracuje w ten sposób. Myślę, że gdybyśmy zapytali o wolę, o chęć pracy hybrydowej, to odsetek byłby jeszcze wyższy. Oczywiście model pracy zależy od wielu czynników, chyba taką najbardziej spektakularną branżą są menedżerowie IT – z badań wynika, że 84 proc. takich osób pracuje hybrydowo, wobec 48 proc. przed pandemią.
Nasze nowe inwestycje są rozłożone na lata i położone w znakomitych lokalizacjach, więc wierzymy, że obronią się biznesowo - mówi Łukasz Ciesielski, dyrektor zarządzający Strabag Real Estate w Polsce.
Cytatem z Wergiliusza eksperci BNP Paribas Real Estate zachęcają międzynarodowy kapitał do zacumowania w Polsce.
Deweloper korzysta z trendu lokowania centrów usług biznesowych w mniejszych miastach Polsce.
Do biurowca w poznańskim kompleksie spółki Skanska wprowadzi się międzynarodowa firma Wunderman Thompson Technology. Zajmie ok. 2 tys. mkw. powierzchni.
Nowoczesne biurowce nie powinny stać puste. Starsze budynki mogą się zamieniać w hotele, bloki PRS, akademiki.
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
Biura w Poznaniu czekają na najemców średnio 311 dni. W Trójmieście - 500. Najszybciej znikają z oferty najmniejsze moduły - podaje REDD.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
W gdańskiej dzielnicy Młyniska mieszkania staniały od listopada niemal o 12 proc. Na Starym Mieście w Krakowie zdrożały o niespełna 4 proc. - wynika z analiz Rankomat.pl i Rentier.io.
Pozwolenie na budowę może dotyczyć wybranych budynków, mogących samodzielnie funkcjonować. Jednak inwestor jest zobowiązany przedstawić projekt zagospodarowania terenu dla całego zamierzenia budowlanego.
Ustawodawca nie przewidział zwolnienia od podatku VAT dla odpłatnego udostępniania budynków.
Po wielomiesięcznej przerwie w pracach nad projektem nowelizacji ustawy o społecznych formach rozwoju mieszkalnictwa przyjęto nowy projekt, który pozwoli na stworzenie ok. 20 tys. mieszkań komunalnych oraz mieszkań TBS na tani wynajem.
Stabilne otoczenie makro faworyzujące deweloperów bazujących na klientach z zasobniejszymi portfelami oraz atrakcyjna oferta to fundamenty, pozwalające firmie oczekiwać jeszcze lepszej sprzedaży w 2025 r.
Przedsiębiorcy kupujący zdewastowane mieszkania, remontujący je i dający im drugie życie, wypełniają ważną, choć niewielką niszę rynkową. I zdecydowanie nie zasługują na hejt, który ich spotyka.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas