Etap A kompleksu Cavatina Hall – pierwszego budynku oferującego powierzchnie klasy A w Bielsku-Białej – jest wynajęty w ponad 96 proc. m.in. przez Asseco. Etap B, którego budowa trwa, jest skomercjalizowany w ponad 60 proc., siedzibę będzie tu mieć m.in. Grupa Murapol. Cavatina Hall to inwestycja wielofunkcyjna, poza biurami i powierzchnią usługowo-handlową są tu sala koncertowa i studio nagrań. Cały projekt liczy ponad 15,5 tys. mkw.

Bielsko-Biała, obok m.in. Opola, Częstochowy, Białegostoku i Kielc, jest na liście mniejszych miast, które korzystają z dynamicznego rozwoju centrów usług biznesowych w Polsce.

Cavatina Holding specjalizuje się w budowie biur w aglomeracjach poza Warszawą. W czerwcu deweloper zawarł przedwstępną umowę z amerykańskim funduszem private equity Lone Star Funds w sprawie sprzedaży trzech biurowców: Carbon Tower we Wrocławiu oraz Ocean Office Park A i Tischnera Office w Krakowie – łącznie to 66 tys. mkw. Transakcja ma zostać zamknięta do końca listopada. Szacunkowa wartość nieruchomości to 139 mln euro netto (655 mln zł).